Czym zajmuje się lekarz flebolog

Flebologia to nauka, która zajmuje się profilaktyką, diagnozowaniem i leczeniem chorób żył. Popularnie o flebologu mówi się lekarz od żylaków. Dlaczego choroby żył mogą być bardzo groźne i kiedy zgłosić się do kliniki flebologii?

Pajączki, żylaki i inne choroby żył

Choroby żył przeważnie kojarzą się z żylakami. To jednak o wiele szersza grupa chorób, często bardzo poważnych, np. zakrzepowe zapalenia żył. Zakrzepica może stanowić poważne zagrożenie życia. Ale nawet żylaki mogą doprowadzić do niebezpiecznych powikłań. Ból, pieczenie, owrzodzenia, a nawet stan zapalny to tylko niektóre z nich. Dlatego bezwzględnie należy je leczyć. Żylaki to także problem estetyczny. Każda klinika flebologii również stara się zaradzić temu problemowi. Początkowe niewielkie zmiany mogą w przyszłości dać

Kiedy zgłosić się do lekarza od żylaków

Żylakom warto zapobiegać. Nawet jeśli nie ma jeszcze żylaków, ale rodzaj pracy oraz rodzinne skłonności predysponują do ich powstawania, warto udać się do flebologa. Ten lekarz od żylaków podpowie, co robić, aby się nie pojawiły.Wizyta w klinice flebologii, i to pilna, jest niezbędna, gdy pojawiają się obrzęki nogi, bóle, a temperatura jest podwyższona. To mogą być symptomy rozwijającej się zakrzepicy.Ale do wizyty u lekarza od żył powinny skłonić też inne objawy. Często skurcze nóg też mogą być sygnałem chorób żył. Flebolog zajmuje się także żyłami w innych miejscach, lecząc np. hemoroidy czy żylaki powrózka nasiennego.

Lekarz flebolog Warszawa – jak znaleźć najlepszego

Jeśli pojawiają się jakiekolwiek problemy z żyłami, nie tylko tymi na nogach, to najlepszym miejscem do leczenia jest klinika flebologii. Są w niej specjaliści z wielu dziedzin, którzy szczegółowo zdiagnozują problem, a potem zaproponują najlepszy sposób leczenia. Dlatego zamiast szukać Flebolog warszawa, lepiej od razu pytać o dobrą klinikę flebologii. W klinice, oprócz leczenia chorób żył, można też usunąć niektóre problemy estetyczne, np. często występujące pajączki. Okazuje się jednak, że to nie tylko problem wyglądu, ale często także pierwszy objaw zaburzeń krążenia. Nie wolno ich więc lekceważyć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here