W jakie fotele wyposażyć biuro

W biurze praca jest siedząca. W takiej pozycji kręgosłup potrafi szybko się zmęczyć, jeżeli postawa na krześle lub fotelu jest nieprawidłowa. Dlatego ważne jest dopasowanie odpowiednich mebli do siedzenia przy biurku. Warto sprawdzić jaki asortyment ma dany sklep z fotelami, by móc wybrać wyjątkowo wygodne siedziska do pracy.

Meblowy sklep z fotelami w cenie hurtowej – kiedy można zrobić tam zakupy?

Jeżeli biuro potrzebuje kilka lub kilkanaście krzeseł, można ominąć zakupy detaliczne i skierować swoje kroki do sklepu z fotelami, gdzie towar nabędzie się w cenie hurtowej. Dzięki temu kupujący zaoszczędzi na tej inwestycji sporo gotówki. Hurtownia krzeseł ma do zaoferowania wiele modeli foteli biurowych. Pozwala to na dokładne dopasowanie siedzisk do stanowisk pracy.

Ergonomiczne kształty oparcia to ważny element przy krześle. Pracujący urzędnik podczas pisania na komputerze nie opiera się o tył krzesła, ale potrzebuje tego oparcia na krótki odpoczynek kilkanaście razy w ciągu dnia. Pomaga to dłużej pracować przy biurku. Dobrym rozwiązaniem są również fotele z regulacją wysokości siedziska, aby dopasować krzesło do wzrostu pracującego.

Czy do biura wybrać krzesło z podłokietnikami?

Podłokietniki przy krześle nie zawsze są pomocne podczas pracy biurowej. Zwłaszcza jeżeli są one zbyt wysokie i w trakcie pisania na klawiaturze urzędnik musi podnosić ramiona, aby łokcie zmieściły się nad bocznymi oparciami. Przyjmuje wówczas postawę tzw. zamkniętą, która prowadzi do szybszego ogólnego zmęczenia i gorszej wydajności. Dlatego tutaj lepszym rozwiązaniem będzie zakup krzeseł biurowych bez bocznych oparć.

Krzesła z podłokietnikami można zakupić do sali konferencyjnej. Tam zwykle toczą się długie obrady i większa część prelekcji skupiona jest na słuchaniu wykładowcy. Dlatego w tym przypadku fotele z podłokietnikami są jak najbardziej pożądane, a hurtownia krzeseł ma ich pod dostatkiem.

Jakie siedzisko wybrać do biura – miękkie, czy twarde?

Jeżeli pracodawcy zależy na wysokiej produktywności zatrudnionych urzędników, z pewnością przejrzy cały świat krzeseł, aby wybrać możliwie wygodne fotele. W pracy w biurze bardzo dobrze sprawdzają się krzesła z twardymi siedziskami, do których zakupuje się pompowane poduszki, które pozwalają kręgosłupowi wybrać dla siebie najwygodniejszą pozycję podczas pracy i minimalizują zmęczenie mięśni pleców.

Miękkie siedziska z wypełnieniem mogą być przydatne na zapleczu do przerw śniadaniowych. Wprowadzają one luźną atmosferę, gdzie pracownik biurowy może odsapnąć od zadań. Inny wygląd krzesła niż ten podczas pracy wpływa również na szybsze zregenerowanie umysłu. Sam fakt, że Świat krzeseł w gabinecie biurowym jest inny od tego na zapleczu jadalnym, wpływa pozytywnie na psychikę pracownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here