W jakich aranżacjach sprawdzą się antracytowe płytki?

0
732

Antracyt to kolor ostatnich lat. Stał się bardzo modny zarówno jako motyw przewodni, jak również jako dodatek do innych barw. Zagościł w biurach, na salonach oraz w prywatnych domach, wszędzie zachwycając swoją elegancją i uniwersalnością. Wśród antracytowych elementów wykończeniowych warto wymienić między innymi bardzo wytworne płytki ceramiczne, które sprawdzą się w wielu aranżacjach. W jakich? Zaraz pokażemy!

Klasyczne, kwadratowe płytki na taras

Tarasy, balkony, schody prowadzące do ogrodu albo na podjazd – wszystkie te elementy często są wykładane płytkami ceramicznymi, co pozwala na ich doskonałe zabezpieczenie przed wilgocią czy zabrudzeniem. Co więcej, tak położone płytki po prostu pięknie wyglądają i ozdabiają dom.

Na taras zazwyczaj wybieramy klasyczne, kwadratowe płytki o bardzo niskiej nasiąkliwości, na przykład gresowe. Dzięki temu nie ulegają one wpływowi wody i doskonale sprawdzają się w każdych warunkach atmosferycznych. Co najważniejsze, nie pękają zimą. Są także łatwe do utrzymania w pięknym stanie, a ich tradycyjny wygląd świetnie pasuje do większości fasad. W tym przypadku antracytowe wykończenie sprawdzi się szczególnie dobrze do białych ścian oraz drzwi i okien w ciemnej, najlepiej również antracytowej, kolorystyce.

Nowoczesne płytki rombowe i heksagonalne do efektownej łazienki

Lubisz innowacyjne pomieszczenia, w których każdy element przyciąga spojrzenie i zachęca nas do przebywania jeszcze dłużej w danym miejscu? Jeśli tak, z całą pewnością powinny cię zainteresować nietypowe kształty płytek, które pozwalają urozmaicić łazienkowe wnętrze. Wykorzystaj motywy heksagonalne i rombowe, aby odróżnić ją od przeciętnych, a na pewno ze zwykłego pomieszczenia przeistoczy się w elegancki pokój kąpielowy.

Antracytowe płytki do łazienki w tych nietypowych kształtach z całą pewnością będą wyrazem wspaniałego gustu. Ich kolorystyka sprawia, że pięknie podkreślają biel ceramiki oraz srebrzysty kolor chromowanych dodatków. Z kolei niezwykłe kształty pomagają w stworzeniu przestrzeni luksusowej, nowoczesnej i innej niż wszystkie pozostałe.

Duże płytki prostokątne o rustykalnym wyglądzie do wyjątkowej kuchni

Kolejnym ciekawym pomysłem są płytki antracytowe szkliwione w dużym rozmiarze i o kształcie prostokąta. Wykonane w starym stylu, prezentują się bardzo elegancko i wytwornie. Mogą zostać wykorzystane na przykład do ozdobienia ściany kuchennej w pomieszczeniu rustykalnym, gdzie z całą pewnością podkreślą charakter i kształt każdego elementu wykończeniowego oraz mebla.

Antracytowe płytki trójwymiarowe

Płytki trójwymiarowe stały się bardzo modne już kilka lat temu. Ich ogromną zaletą jest to, w jaki sposób odbijają i rozpraszają światło. Są niesamowicie eleganckie i nowoczesne, dzięki czemu będą doskonale prezentować się na dosłownie każdej powierzchni pionowej. Antracytowe płytki trójwymiarowe mogą zarówno stanowić główny element wykończeniowy, jak i mogą być intrygującym dodatkiem do innych płytek. W każdym przypadku na pewno będą prezentować się zachwycająco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here