Medycyna estetyczna

Widoczne na skórze zmiany mogą być łagodne i niegroźne, ale niektóre z nich mogą być objawem chorób i wymagają usunięcia. Kiedy konieczne jest usuwanie zmian skórnych? Gdzie można skorzystać z takiego zabiegu?

Zmiany na skórze – groźne czy niegroźne?

Na skórze można zauważyć różnego rodzaju zmiany, między innymi są to pieprzyki, brodawki, zmiany naczyniowe czy znamiona. Niektóre z nich towarzyszą człowiekowi od urodzenia, natomiast inne pojawiają się na późniejszych etapach życia.

Nie zawsze usuwanie znamion czy pieprzyków jest konieczne, ale czasami trzeba przeprowadzić zabieg polegający na ich zlikwidowaniu. Wynika to z faktu, że mogą one być potencjalnie groźne, na przykład mogą świadczyć o rozwoju niebezpiecznego nowotworu złośliwego skóry – czerniaka.

Aby ocenić, czy usuwanie zmian skórnych jest konieczne, należy udać się do dermatologa, który dokładnie zbada zmianę i wskaże dalsze możliwości postępowania.

Usuwanie zmian skórnych – wskazania do zabiegu

Konieczne jest Usuwanie znamion barwnikowych na skórze, które mogą wskazywać na ryzyko czerniaka. Świadczy o tym między innymi ostatnia zmiana wyglądu znamienia, na przykład jego powiększenie się, zmiana koloru.

Również często prowadzi się usuwanie pieprzyków, brodawek, kaszaków, włókniaków, prosaków, tłuszczaków, które widoczne są na twarzy i na ciele i mogą negatywnie wpływać na estetykę skóry.

Ponadto wiele osób ze względów estetycznych decyduje się na usuwanie zmian naczyniowych, na przykład jak pajączki, inaczej teleangiektazje, punkty rubinowe, które najczęściej zlokalizowane są na twarzy i na nogach.

Laserowo czy chirurgicznie – jak usuwać zmiany skórne?

Obecnie z zabiegu jak usuwanie pieprzyków, brodawek i znamion można skorzystać w wielu gabinetach dermatologicznych oraz medycyny estetycznej, które wykorzystują w tym celu różne metody.

W prywatnych gabinetach można skorzystać z metody usuwania pieprzyków i innych zmian z użyciem techniki laserowej, co pozwala na uzyskanie bardzo szybkich i skutecznych efektów bez konieczności nacinania skóry i ryzyka blizn.

Z kolei usuwanie zmian skórnych o charakterze złośliwym, na przykład znamion barwnikowych wskazujących na czerniaka, prowadzone jest chirurgicznie. Jest to konieczne, ponieważ zmiana jest następnie wysyłana na badanie histopatologiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here