Amnesia Haze - i jej rola w Twojej kolekcji

Wielu kolekcjonerów ziaren konopnych pragnie rozbudować swoje gablotki, włączając w nie nasiona wysoce atrakcyjne pod kątem ich genetycznego potencjału. Do takich z pewnością należy odmiana Amnesia Haze, która cieszy się dużym wzięciem na całym świecie, wśród wielu odbiorców uchodząc za kultową. Jest to zasługą jej wyjątkowego materiału genetycznego, w którym dominują geny sativa. To właśnie odmiany sativa są uważane za najpopularniejsze, nie tylko wśród kolekcjonerów nasion, ale również wśród odbiorców innych produktów konopnych. Poniżej poświęcamy więcej miejsca odmianie Amnesia Haze oraz przedstawiamy bardziej szczegółowo jej profil genetyczny. Dowiesz się także, dlaczego warto włączyć tę odmianę do swojej kolekcji oraz jaką rolę może w niej pełnić. 

Amnesia Haze – unikatowa paczka konopnych genów 

Amnesia Haze posiada liczne atuty, o których można rozprawiać godzinami. Ograniczając się wyłącznie do jej zawartości genetycznej, wypada podkreślić, że wielki udział mają w niej geny kultowej odmiany Haze. To właśnie Haze jest wykorzystywana powszechnie do produkcji nowych, mniej i bardziej eksperymentalnych sativ. Pomysł na połączenie genów Amnesia z genami Haze musiał zostać prędzej czy później zrealizowany. 

Haze była odmianą, która podbiła rynek produktów konopnych już w dekadzie lat osiemdziesiątych. Mniej więcej w tym samym czasie pojawiła się w Europie, gdzie zaczęto rozwijać jej potencjał genetyczny, łącząc z innymi uznanymi odmianami. Zaczęły się pojawiać pierwsze krzyżówki, które zyskały sobie uznanie kultowych. Do takich należą dziś między innymi White Widow, Blueberry, Amnesia Haze, Lemon Haze, AK-47 czy OG Kush. Nasiona tych odmian znajdują się w kolekcji wielu odbiorców, którzy za ich pomocą tworzą rozbudowane i unikatowe gablotki wystawowe. 

Amnesia Haze – w wersji automatycznej i feminizowanej 

Amnesia Haze znajduje się także w ofercie wielu sklepów konopnych w naszym kraju. Szczególnie do gustu przypadły nasionka w wersji automatycznej i feminizowanej, które stanowią nie lada gratkę dla wielu kolekcjonerów. Zawarty w nich potencjał genetyczny został dodatkowo „podrasowany” za sprawą wieloletniej selektywnej hodowli. Zdołano w ten sposób uzyskać ziarenka zawierające wyłącznie żeński materiał genetyczny. 

Nasiona Amnesia Haze są popularne także z uwagi na duże uznanie jakim obdarzono tę odmianę podczas festiwali i konkursów konopnych. W 2004 roku Amnesia Haze uzyskała pierwsze miejsce podczas festiwalu Cannabis Cup, zaś w 2012 roku uzyskała tytuł najlepszej spośród wszystkich oferowanych sativ. Od tamtej pory, zainteresowanie Amnesia Haze nie słabnie, a po jej nasionka sięgają odbiorcy z całego świata, w tym także nasi krajowi kolekcjonerzy. 

Nasiona Amnesia Haze są ponadto wytrzymałe oraz stosunkowo żywotne. Jeśli będzie się je przetrzymywać w sprzyjających warunkach, z dala od wilgoci, promieni świetlnych oraz wstrząsów, z pewnością pozostaną z Tobą przez okres wielu lat. Najbardziej doświadczeni kolekcjonerzy są w stanie utrzymać ziarenko w dobrym stanie przez kilkanaście lat, w trakcie których zachowuje ono w pełni swój potencjał genetyczny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here