Sobótka Wieżyca

Uparłam się i nadal szukałam Informacji Turystycznej w Sobótce. Na stronie internetowej MIPLO znalazłam informację, że IT mieści się w Schronisku PTTK Pod Wieżyca w Sobótce. Skoro dojazd jest dobry, stwierdziłam, że czemu nie. Podjadę i się dowiem na miejscu. Dojść bym nie doszła. Do tego po drodze jest jedna z najbardziej charakterystycznych ślężańskich figur kultowych – Mnich:

Wieżyca 6 767x1024 Sobótka Wieżyca
Mnich

Obok schroniska funkcjonuje park linowy i przy parku linowym zostawiłam samochód. Z tego parkingu rozpościera się cudny widok na całą Sobótkę, a byłby fajniejszy gdyby o widoczność bardziej zadbano:

Wieżyca 5 1024x767 Sobótka Wieżyca
Widok z Wieżycy

Kiedy podeszłam do schroniska zapytać się o Informację Turystyczną rzucił mi się pod nogi (dokładnie na stopy) wielki pies bernardyn. Taki słodki misiek, chociaż boję się psów, ten był uroczy.

Wieżyca 1 767x1024 Sobótka Wieżyca
Piesek

Natomiast dowiedziałam się, że coś takiego jak Punkt Informacji Turystycznej Pod Wieżycą nie funkcjonuje. Ale jest tam punkt wyjściowy na szlak, oraz w stronę wieży widokowej – wieży Bismarcka. Stoi wiele tablic informacyjnych, z których można się dowiedzieć między innymi, że wieża jest zamknięta w dni robocze, a w weekendy można wejść bezpłatnie. Znajduje się tam także trójwymiarowa mapa Ślęży – choć dużo mniejsza niż ta na Rynku w Sobótce.

Więc jak to właściwie jest z Informacją Turystyczną w Sobótce?
Ano funkcjonuje strona internetowa – Portal o Ślęży i Sobótce:
http://www.sleza.sobotka.net/
oraz strona Stowarzyszenia Ślężanie, gdzie między innymi są opisane atrakcje Gminy Sobótka:
http://it.slezanie.eu/sobotka/

Zastanawiam się, jak sobie ma poradzić osoba nie znająca okolic, lub nieposiadająca dostępu do internetu, w szczególności mobilnego. Przecież w wielu miasteczkach coś takiego funkcjonuje i ma się dobrze.
Jestem fascynatką wszelakich folderów promocyjnych i map regionu. Tu tego mi brakło… Nawet miejsca, gdzie mogę kupić zwykłą mapę…

 A jeśli o mapach mowa, to Wieżyca na mapie google:

Loading map...

loading Sobótka Wieżyca

Podobne miejsca

Dodaj komentarz