Western City Ściegny

Karkonosze i miasteczko leżące u samych stóp Śnieżki, najwyższego szczytu nie tylko w samych Karkonoszach, ale i na całym Śląsku, Karpacz kuszą wieloma atrakcjami (i wysokimi cenami). Tuż obok Karpacza znajduje się mała wieś Ściegny, która poza szubienicą oferuje jeszcze jedną atrakcję turystyczną, bardziej komercyjną. Jest to Western City Ściegny.

Western City Ściegny 25 Western City Ściegny

Miasteczko Kowbojskie, bo tak po polsku brzmi jego nazwa, powstało w rocznicę podpisania Amerykańskiej Deklaracji Niepodległości, 4. lipca 1998 roku. Zajmuje obszar ponad 65 hektarów.

Western City Ściegny 1 Western City Ściegny

Atrakcji tutaj co nie miara, przyznam szczerze, że są to atrakcje dość oryginalne. Przede wszystkim warte obejrzenia są pokazy, które odbywają się co dzień o tej samej porze. Wprawdzie ja nie załapałam się na pokaz, ale uczestniczką pokazu była moja siostra z dziećmi. Załapali się byli na pokaz o nazwie „Napad na bank”. Siostra nie była przygotowana na tę atrakcję, zatem dzieciaki przeżyły szok. Faktem jest, że były za małe na strzelaninę. Dla starszych dzieci myślę byłaby to świetna atrakcja, z maluszkami nie polecam 😉

Western City Ściegny 14 Western City Ściegny

Ja natomiast zaliczyłam pokaz rodeo. Jednym zdaniem mogłabym to określić jako grupa ludzi na koniach zaganiająca bydło rogate (w postaci cielaków) w okół przeszkód do zagród. Spodobał się nam także pokaz pana, który z pomocą psa ogarniał stado owiec. W istocie, było to dość imponujące.

Inną z atrakcji jest przejazd bryczką po terenie Western City Ściegny, na co pozwoliłyśmy sobie ochoczo. Zobaczyłyśmy to, czego nie dałybyśmy z Adą, narzeczoną Konrada od Historycznych Sudetów, zobaczyć gdyż byłyśmy z małymi dziećmi.

Poza ciekawymi krajobrazami rodem z Dzikiego Zachodu:

Zobaczyłyśmy także wioskę indiańską 😉 Zdjęcie niewyraźne. Zrobione w biegu.

Western City Ściegny 8 Western City Ściegny

Po przejażdżce bryczką zdecydowałyśmy się na spacer po centrum Miasteczka. Spotkać u można wszelkie budynki będące atrybutami Dzikiego Zachodu, takie jak bank:

Western City Ściegny 17 Western City Ściegny

Dom szeryfa:

Sklep:

Western City Ściegny 19 Western City Ściegny

Mennicę:

Western City Ściegny 18 Western City Ściegny

Najfajniejsze miejsce z serialu Doktor Queen:

Western City Ściegny 15 Western City Ściegny

Do każdego z tych miejsc można wejść i każde z nich oferuje gro atrakcji. Szczerze polecam odwiedzić to miejsce i przekonać się na własnej skórze, jak tam jest fajne. O cenach biletów, oraz najnowszych imprezach można poczytać na stronie internetowej  Miasteczka Kowbojskiego.

Małą Dolnośląską Podróżnicę zauroczyły koniki. Do dziś pyta kiedy znów będzie mogła się przejechać:

Western City Ściegny 26 Western City Ściegny

Western City Ściegny na mapie:

Loading map...

loading Western City Ściegny

Takie widoki Karkonoskie rozpościerają się w Ściegnach:

Western City Ściegny 24 Western City Ściegny

One thought on “Western City Ściegny

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.