Warszawa to nie tylko wspaniałe zabytki, ale też niezwykłe muzea. Każde z nich ma zupełnie inny charakter. Oto warszawskie muzea, które musisz zwiedzić.

Centrum Nauki Kopernik

Centrum Nauki Kopernik to wyjątkowe miejsce! Zwiedzanie tego obiektu stanowi doskonałą formę nauki poprzez zabawę, co sprawia, że odwiedza go mnóstwo chętnych. Znajduje się tam ponad 450 interaktywnych wystaw w sześciu interdyscyplinarnych galeriach. Dlatego na jego zwiedzanie warto zarezerwować więcej czasu, ponieważ z pewnością będziecie chcieli wszystko przetestować. W dodatku na terenie centrum nauki znajduje się planetarium, w którym można obejrzeć projekcje filmów i pokazy na żywo. Warto też pamiętać, że raz w miesiącu odbywają się wieczory tylko dla dorosłych.

Muzeum Narodowe

Muzeum Narodowe w Warszawie to miejsce, które powinien odwiedzić każdy miłośnik sztuk pięknych. W kilku salach budynku znajdują się dzieła zarówno polskie, jak i europejskie z różnych epok. Oczywiście nie mogło w nim zabraknąć dzieł wybitnych polskich malarzy takich, jak Jan Matejko i Józef Chełmoński. Dodatkowo w muzeum odbywają się interesujące wystawy czasowe, więc warto na bieżąco przeglądać jego program.

Muzeum Powstania Warszawskiego

Muzeum Powstania Warszawskiego powstało stosunkowo niedawno, a już przyciąga wielu chętnych. Jest to wyjątkowa wystawa dotykowa, która składa się z wideo, audio i zdjęć połączonych interaktywnie. Celem tego nowoczesnego muzeum jest upamiętnienie Powstania Warszawskiego z 1944 roku. Dlatego wystawa opowiada historię polskiego buntu przeciwko okupacji hitlerowskiej i pomaga przybliżyć, jak czuli się osoby żyjące w tamtych czasach na terenie Warszawy.

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN to kolejne nowoczesne i interaktywne miejsce w Warszawie. W czasie zwiedzania możemy odbyć podróż w czasie na przestrzeni tysiąca lat. Dzięki temu poznamy historię Żydów w Polsce od momentu, gdy tworzyli pierwsze osady aż do współczesności. Już samo zwiedzanie może być ciekawą lekcją historii. Jednak POLIN dodatkowo organizuje liczne wydarzenia, a na jego terenie znajduje się restauracja z kuchnią żydowską.

Muzeum Neonów

Miłośnicy neonów z pewnością nie powinny omijać tego miejsca. To właśnie tam znajdują schronienie neony, które stopniowo znikają z ulic Warszawy. Dlatego wizyta w Muzeum Neonów to ciekawa lekcja typografii oraz zachowania funkcjonalnego designu, a także świetnie miejsce do robienia nietypowych zdjęć.

Muzeum Wódki

Wódka to jeden z najważniejszych trunków dla Polaków. Nic więc dziwnego, że w Warszawie powstało muzeum poświęcone temu napojowi. Już sam budynek jest interesujący. Destylarnia stanowi doskonały przykład architektury architektury przemysłowej w stylu gotyckim. Budynek i jego sąsiedztwo nie uległy znaczącym zniszczeniom w czasie II wojny światowej. To sprawia, że jeszcze przed zwiedzaniem Muzeum Wódki możemy się przekonać, jak miasto wyglądało w dawnych czasach.

Muzeum Fryderyka Chopina

Fryderyk Chopin to najwybitniejszy polski kompozytor. Dlatego nie dziwi fakt, że powstaje wiele miejsc, które mogą lepiej poznać barwne życie artysty. W zbiorach Muzeum Fryderyka Chopina można znaleźć kopie jego prac, korespondencję i pamiątki osobiste. Wszystkie te przedmioty znajdują się w 15 pokojach, a każdy z nich tworzy oddzielną „mini-wystawę”. Wizyta w tym miejscu to obowiązkowy punkt nie tylko dla wielbicieli Fryderyka Chopina, ale też miłośników epoki, w której tworzył.

Fotoplastikon

Warszawski Fotoplastikon to jedyna taka placówka w Polsce i jedna z nielicznych na świecie. Czym jest fotoplastikon? To popularne na przełomie XIX i XX wieku urządzenie, które umożliwiało widzom oglądanie zmieniających się trójwymiarowych zdjęć. To właśnie ono było prekursorem współczesnych kin. W archiwum warszawskiego muzeum znajdziemy ponad 7000 oryginalnych fotografii z miasta i całego świata. 

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here