Sopot

Sopot jest największym i najbardziej ekskluzywnym polskim kurortem, znanym przede wszystkim z wyjątkowego mola oraz bliskości Gdańska i Gdyni. Można tutaj zarówno plażować, jak i nocować w luksusowych hotelach oraz bawić się w licznych klubach i restauracjach. Sprawdź, mniej znane atrakcje Sopotu!

Pomnik linoskoczka

Wzniesiony przy głównej ulicy Sopotu. Znajduje się między dwoma budynkami. Ta wisząca rzeźba przypomina rybaka z siecią. Wykonana została z brązu koloidalnego.

Cmentarz Żydowski

Możesz poznać żydowską historię Sopotu, odwiedzając cmentarz żydowski. Większość sopockich Żydów została zamordowana lub zesłana podczas II wojny światowej. Cmentarz odzwierciedla, jak duża była tu niegdyś społeczność żydowska. Za datę powstania przyjmuje się 1913 rok.

Tablica przedstawiająca dawną synagogę żydowską

Odwiedzając cmentarz żydowski, możesz zobaczyć tablicę, przedstawiającą miejsce, w który stała synagoga żydowska. Budynek został zniszczony przez niemieckich nazistów w 1938 roku. Synagoga została zbudowana w latach 1913-1914. Otwarcie synagogi nastąpiło 26 maja 1914.

Kościół św. Jerzego (Kościół Garnizonowy pw. Św. Jerzego)

Kościół św. Jerzego znajduje się na szczycie ulicy Bohaterów Monte Cassino. To budowla neogotycka z 1901 roku. Pierwotnie świątynia protestancka, dziś katolicka. Budynek zachwyca swoją architekturą.

Aqua Park Sopot

Aqua Park Sopot to miejsce na spędzenie dnia z rodziną lub znajomymi. Znajdziesz tu baseny w środku budynku jak i na zewnątrz. Komfortowa strefa relaksu z kawiarniami i restauracjami. Możesz skorzystać z licznych zjeżdżalni oraz zagrać w kręgle. Świetne miejsce na spędzenie aktywnego dnia.

Ośrodek Narciarski Łysa Góra

Tak, Sopot posiada ośrodek narciarski. W miesiącach zimowych na skraju miasta w Ośrodku Narciarskim Łysa Góra możesz cieszyć się jazdą na nartach i snowboardzie. Idealne miejsce dla fanów sportów zimowych. To stok z wyciągiem orczykowym.

Fontanna Jaś Rabka

Jaś Rabka to popularne lokalne dzieło sztuki, które warto obejrzeć. To mała, ale bardzo urzekająca atrakcja miasta Sopot. Warto uwzględnić tę atrakcję podczas spaceru uliczkami miasta.

Kart center Sopot

To tor gokartowy oraz miejsce przeznaczone na imprezy okolicznościowe. Każdy fan wyścigów będzie zachwycony. Asfaltowy tor ma długość 500 metrów. Umożliwia jednoczesną jazdę nawet 10 gokartów Świetne miejsce na wypad z rodziną lub przyjaciółmi.

Galeria Sztuki Sopot

Sopot posiada wiele artystów i początkujących twórców. Znajdziesz tam liczne  interesujące wystawy. Jeśli jesteś fanem, sztuki to zdecydowanie miejsce dla Ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here