Ruiny kościoła w Miłkowie

Po południu po wizycie w Parku Miniatur w Kowarach pogoda zrobiła się znacznie ładniejsza, więc w trochę uszczuplonym składzie przesiedliśmy się do mojego auta i pojechaliśmy zwiedzić najbliższe okolice. Dowiedziałam się, ze warto zobaczyć ruiny kościoła w Miłkowie. Trochę nasza podróż trwała, gdyż siedzące z tyłu dzieci postawiły sobie za szczyt honoru utrudnić rodzicom podróż, to otwierając okna, to próbując otworzyć drzwi samochodu.

Punktem wycieczki była posępne ruiny kościoła w Miłkowie, która pięknie komponuje się z przystankiem autobusowym i orlikiem po drugiej stronie drogi.

ruiny kościoła w Miłkowie i pałac w Mysłakowicach 4 685x1024 Ruiny kościoła w Miłkowie
Kościół w Miłkowie

Tuż obok kościoła znajduje się cmentarz, miejsce pamięci dawnych mieszkańców miejscowości. Mimo, że ząb czasu odcisnął się na kościele, zostawiono przedwojenne pomniki, niektóre w stanie katastrofalnym.

 

Gminie widać zależy na zabytku, bo niedawno zainstalowano wielokolorowe podświetlenie ścian ruiny. Mury, murki i inne zakamarki sprzyjają bawiącym się w parkour, których napotkaliśmy i tym razem.  I na koniec wszechobecne psie kupy, nie rozumiem jak można wyprowadzać psy w miejsce będące skądinąd jednak miejscem kultu religijnego. Plus, za chusteczki nawilżane w aucie.

Wewnątrz ruin wszędzie świeże rozsady młodych brzózek,

a i miejsce sprzyja rozwojowi kultury młodzieżowej, gdyż co rusz to flaszka.

ruiny kościoła w Miłkowie i pałac w Mysłakowicach 20 Ruiny kościoła w Miłkowie
Flaszka wewnątrz kościoła

Niegdyś zamurowano wszelkie otwory prowadzące do ruiny, jednakże rządni sensacji postanowili jednak wyważyć drzwi. A to przecież jest ruina, więc i skarbów ni ma… Myślę, że gdyby elegancko wykoszono wnętrze, a w okna i drzwi wstawiono kraty, tak by można było zobaczyć wnętrze kościoła, nie byłoby takiego syfu.

Ruiny kościoła w Miłkowie na mapie (razem z pałacem w Mysłakowicach i fabryką włókienniczą Orzeł):

Loading map...

loading Ruiny kościoła w Miłkowie

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.