Punkt widokowy SkyTower

Jedną z ciekawszych atrakcji Wrocławia jest punkt widokowy znajdujący się na przedostatnim piętrze najwyższego wrocławskiego budynku – SkyTower.

To właśnie w z tego najwyższego punktu widokowego w Polsce możemy obserwować całą panoramę Wrocławia i okolic.

skytower 13 550x364 Punkt widokowy SkyTower

Punkt widokowy SkyTower znajduje się na wysokości 212 metrów nad ziemią. Ta wysokość sprawia, że miasto wygląda nieco inaczej niż z pozostałych punktów widokowych we Wrocławiu. Duże monumentalne budowle są malutkie jak domki z kart. Co znów sprawia, że nie widzimy szczegółów. Faktem jednak jest, że na tego typu widoki nie często zdarza nam się oglądać.

skytower 17 550x364 Punkt widokowy SkyTower
Starówka widziana ze SkyTower

I w tym miejscu warto wspomnieć, że kasa biletowa, a samo wejście do windy, która zawiezie nas na 49. piętro, znajdują się w innym miejscu. W samej galerii SkyTower, tuż  przy wejściu od ul. Gwieździstej znajduje się kasa biletowa:

skytower 6 550x364 Punkt widokowy SkyTower

Natomiast wejście do punktu jest obok galerii, też przy ul. Gwieździstej:

Czyli: najpierw wchodzimy na teren galerii handlowej do kas biletowych, następnie dopiero możemy udać się do wejścia do punktu. Windą wjeżdżamy i zjeżdżamy wraz z pracownikiem.

skytower 28 550x364 Punkt widokowy SkyTower

Zwiedzanie trwa około 15 minut i odbywa się przy dźwiękach przyjemnej muzyki. Jest to wystarczający czas, by zobaczyć wszystko co się chce, oraz by zrobić zdjęcia.

skytower 21 550x364 Punkt widokowy SkyTower

skytower 15 550x364 Punkt widokowy SkyTower

Koszt zwiedzania to odpowiednio 12zł/18zł (U/N, U – Ulgowy, N – Normalny). Bilety warto kupić wcześniej. Bywa, ze na daną godzinę brakuje biletów, a ich pula jest ograniczona.
Poza sezonem turystycznym natomiast można dostać bilety w promocyjnych cenach.

skytower 14 550x364 Punkt widokowy SkyTower

Punkt widokowy jest fajnym miejscem na randkę. Zobaczcie jak cudnie wygląda Wrocław z góry nocą:

Pogłoski mówią, że ze SkyTower widać Ślężę, byłam 4 razy, za żadnym razem mi się nie udało. Kolejny raz gdy tam pojadę, będzie to czas zachodu słońca 🙂

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.