samotne podróżowanie

Samotne podróżowanie ma swoje wady i zalety. Taki wyjazd uczy samodzielności i poszerza horyzontu. Warto więc zacząć od samotnej podróży po Polsce.

Nasz kraj ma wiele do zaoferowania podróżnikom. Nie brakuje tutaj idealnych miejsc na niskobudżetowy, a także pełen luksusu wyjazd. W Polsce znajdziemy wiele cudów natury, a także ciekawych budynków architektonicznych. Nasz kraj jest także przyjazny dla osób podróżujących samotnie. Jeżeli planujemy więc dalekie wyjazdy, to warto na początku poznać swoje państwo. W miejscu, gdzie znamy język i kulturę, najłatwiej przełamać strach przed samotnym podróżowaniem.

Zacznij od wyboru odpowiedniego miasta

Samotne podróżowanie może zrazić, jeżeli nie wybierzemy odpowiedniego miejsca. Dlatego zanim wyruszymy w podróż warto dokładnie przemyśleć swój wybór. W naszym kraju znajdziemy wiele pięknych miejsc. Jednak przy samotnej podróży wybór odpowiedniej lokalizacji jest kluczowy.

Jakie miejsca najlepiej sprawdzą się podczas samotnego podróżowania?

Miasta tętniące życiem

Samotna podróż może zamienić się w niezwykłą zabawę, z której przywieziemy ciekawe wspomnienia i mnóstwo nowych kontaktów. W tym przypadku trzeba wybrać odpowiednie miejsce. Najlepiej trzymać się dużych miast i typowo turystycznych miasteczek. W sezonie letnim świetnie sprawdzą się nadmorskie miejscowości, a zimą górskie miasteczka. W takim rejonie zawsze znajdzie się wiele osób chętnych na nawiązanie nowych znajomości.

Mniej znane miejscowości

Dla niektórych osób samotne podróżowanie to idealny sposób na znalezienie ciszy i spokoju. Taki wyjazd wykorzystują na relaks i rozmyślania. W tym przypadku lepiej unikać dużych, gwarnych miast. Zdecydowanie lepiej sprawdzą się niewielkie gospodarstwa agroturystyczne, w których można się przenieść do zupełnie innego świata. Obiekty te najczęściej są położone w pięknych rejonach, gdzie natura wprost zachwyca. Najczęściej są to mazurskie wioski lub mniej znane górskie miasteczka. Na takim wyjeździe czas płynie wolniej i pozwala lepiej popracować nad sobą.

Miejscowości łączące gwar turystyczny z ciszą i spokojem

A może połączenie turystycznego gwaru z relaksem i odosobnieniem? Wydaje się to niemożliwe, ale są miejscowości, gdzie można spełnić obydwie potrzeby. Duże, gwarne miasta często mają mniejsze, mniej zaludnione trasy. To właśnie w takich miejscach można odpocząć od tłumów turystów. Natomiast, gdy zapragniemy poznać nowe osoby, to bez problemu je znajdziemy.

Korzystaj z technologii, aby poznawać nowych ludzi

Obecnie samotne podróżowanie zyskuje zupełnie nowy wymiar. Nowoczesne technologie bardzo ułatwiają poznawanie nowych osób. Dzięki temu samotna podróż szybko może zmienić się w wesołą zabawę. Jeżeli wybierzemy się do dużego miasta takiego, jak Kraków, Wrocław, czy Gdańsk, to z pewnością szybko znajdziemy towarzystwo innych osób podróżujących samotnie. Dlatego dobrym pomysłem jest dołączenie do różnych grup facebookowych lub korzystanie z aplikacji typu Couchsurfing lub Eataway, a może uda nam się skosztować pyszną potrawę w niezwykłym miejscu.

Nocuj w hostelach i często wychodź do pubów

Innych samotnych podróżników możesz również poznać w tradycyjny sposób. Będzie to jeszcze większa atrakcja niż korzystanie z najnowszych technologii. W jaki więc sposób poznawać innych samotnych podróżników? To bardzo proste! Trzeba zrezygnować z luksusowych hoteli i postawić na hostele. Takie obiekty są nie tylko o wiele tańsze, ale ułatwiają nawiązywanie nowych kontaktów. W końcu w pokoju z Tobą jest kilka obcych osób, więc lepiej nawiązać znajomość, aby łatwiej się zaaklimatyzować. Być może w ten sposób uda się poznać ciekawego towarzysza do zwiedzania danego miasta.

Warto również często wychodzić do pubu. W końcu najłatwiej nawiązać nowe znajomości przy kuflu zimnego piwa lub kieliszku wódki. Są w Polsce bary, w których panuje luźna atmosfera, która sprzyja socjalizacji. Doskonałym przykładem jest Pijalnia Wódki i Piwa, którą znajdziemy w większości dużych miast.

Jak już uda nam się przeżyć samotną podróż po Polsce, to można ruszać dalej.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here