Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

Pałac Jedlinka to mój ulubiony obiekt, polubiliśmy się od pierwszego wejrzenia. O klasycznym zwiedzaniu z przewodnikiem opowiadałam tu: Pałac Jedlinka. I w tym linku można poczytać więcej na temat historii.
Jednak dziś opowiem Wam o pałacu w nieco innym świetle. Dosłownie 😉

nocne zwiedzanie paac jedlinka 14 550x364 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

Co jakiś czas organizowane jest nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka. Jest to nieco droższa impreza, bo bilet kosztuje 30 zł i trzeba rezerwować go z wyprzedzeniem. Cena jest 2 razy wyższa niż standardowe zwiedzanie. Ale mam nadzieję zaraz Was przekonam, że warto.

nocne zwiedzanie paac jedlinka 3 364x550 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

Zwiedzanie rozpoczynamy przed pałacem biorąc kufelek Browaru Jedlinka ze świeczka. Od tego momentu to on będzie służył nam na oświetlenie.

nocne zwiedzanie paac jedlinka 1 550x342 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

Wita nas radośnie przewodnik genialnie przebrany. Jest klimat jest zabawa.

nocne zwiedzanie paac jedlinka 2 354x550 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

W zasadzie przewodnik prowadzi nas tą samą trasą, którą prowadziłbym za dnia, z tą różnicą, że przy świetle ognia i w wieczornej ciszy pałac wygląda i brzmi nieco inaczej.

nocne zwiedzanie paac jedlinka 4 550x364 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

A smaczku dodaje jeszcze inscenizacja teatralna. Postaci przebrane za duchy, tajemnicze, czasem i niepokojące dźwięki podsycają atmosferę.

Wszędzie musimy sobie przyświecać, aby zobaczyć lepiej, bardziej. Zmysły pracują. Tak, że nawet nie wiemy kiedy minęła godzina, bo tyle czasu trwało nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka.

nocne zwiedzanie paac jedlinka 5 364x550 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

Jedyne czego nam brakowało, to możliwość zwiedzenia w nocy wagonu Pociągu Amerika. Ale może faktycznie drewno (bo ono jest głównym budulcem pociągu) i ognień nie do końca współgrają ze sobą.

nocne zwiedzanie paac jedlinka 11 550x364 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

A po zwiedzaniu najlepiej złapać oddech i podzielić się wrażeniami ze zwiedzania w Browarze Jedlinka przy zestawie degustacyjnym jedlińskich piw i smacznym bądź co bądź jedzonku.

nocne zwiedzanie paac jedlinka 13 550x364 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

Polecam zatem obserwować stronę Pałacu Jedlinka na facebooku i czekać aż nocne zwiedzanie się powtórzy. I wziąć w nim udział też polecam 🙂

Pałac Jedlinka

imgp8552 469x550 Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

2 thoughts on “Nocne zwiedzanie Pałacu Jedlinka

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.