polskie miasteczka

Podróżujący po Polsce turyści licznie przybywają do najbardziej rozsławionych miejsc. Duże miasta oraz popularne kurorty w okresie wakacyjnym pękają od natłoku urlopowiczów. W zgiełku największych atrakcji kryją się urocze, maleńkie wioski, nieco zaniedbane i zapomniane, a to właśnie tam można odnaleźć prawdziwy spokój i piękno. Poniżej zaprezentowano 7 urokliwych wsi w Polsce, na które warto zwrócić uwagę, podróżując po tym kraju.

Zalipie – województwo małopolskie

Sekret wyjątkowości tego miejsca powoli wychodzi na światło dzienne za sprawą mediów społecznościowych. Jeszcze niedawno zapomniane Zalipie to wieś z oszałamiającymi dziełami sztuki na domkach. Ozdobione kwiatami budynki być może już wkrótce przyciągną turystów i staną się atrakcją. W końcu dzisiejsze trendy wyznaczają facebook i instagram, a komunikacja obywa się tam głównie za pomocą zdjęć. Gdzie szukać lepszych ujęć, jeśli nie w pięknym Zalipiu? W tym miejscu mieszka 743 osób.

Szymbark – województwo pomorskie

To właśnie we wiosce Szymbark powstał pierwszy na świecie dom do góry nogami. Otwarta w 2007 roku atrakcja przyniosła Szymbarkowi globalną sławę, natomiast te piękne, kaszubskie miasto ma do zaoferowania znacznie więcej. Mieszkańcy liczący zaledwie 541 osób mają swój własny język, kuchnię i kulturę. Miejsce warte uwagi, inspirujące i ciekawe.

Kokoszkowy – województwo pomorskie

Spokojna wieś Kokoszkowy to bogactwo przyrody, piękne pola i pastwiska jeleni. Omijana przez turystów, a ukochana przez mieszkańców wioska uszczęśliwia spacerami na łonie natury. Znajduje się tutaj również piękny, zabytkowy kościół zwany kokoszkowym.

Nieciecza – województwo małopolskie

Nieciecza to wydawałoby się zwyczajna wioska, ale z niezwykłymi mieszkańcami! To właśnie z tej wioski klub piłkarki Bruk-Bet Termalica Nieciecza zakwalifikował się do ekstraklasy. Licząca zaledwie 750 mieszkańców wieś podwaja się sześciokrotnie, gdy gra miejscowa drużyna. Jest to jedyny klub sportowy tak wysoko w rankingach, a zarazem z tak maleńkiej wioski.

Zakrzewo – województwo wielkopolskie

Zakrzewo to doprawdy wyjątkowe miejsce, wszystko za sprawą… muzyki. To właśnie ona sprawia, że miejsce to jest tak niezwykłe, pomimo swoich maleńkich rozmiarów. W Zakrzewie odbywa się festiwal Blues Express, melomani przyjeżdżają tutaj z całej Europy. Impreza rozpoczyna się w Poznaniu i specjalnym, spersonalizowanym pociągiem uczestnicy docierają do Zakrzewa.

Złotokłos – województwo mazowieckie

Niedaleko stolicy Polski mieści się mała wioska – Złotokłos. Prawdziwy raj dla łasuchów – mieści się tutaj fabryka ciastek znanych w całej Polsce. Jak na niewielkie rozmiary wieś może pochwalić się również przyzwoitym stadionem oraz drużyną piłkarską.

Równia – województwo podkarpackie

Najbardziej znanym zabytkiem tego miejsca jest Cerkiew Opieki Matki Bożej w Równi. W przeszłości była to cerkiew greckokatolicka pod wezwaniem Opieki Najświętszej Bogurodzicy. Z pewnością warta obejrzenia. W Równi mieszka jedynie 480 osób.

Chochołów – województwo małopolskie

Małe miasto leżące na pograniczu Polski i Słowacji. Leży na styku Tatr Wysokich i Niskich. Słynie z urokliwych, lecz bogatych drewnianych domków. Cała lokacja otoczona jest tajemniczymi i gęstymi zielonymi lasami. Zimą można podziwiać tu piękny leśny biały krajobraz. Latem jest to idealne miejsce na spacery i przechadzki wyznaczonymi szlakami turystycznymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here