Wrocław

Wrocław, jako stolica Dolnego Śląska jest podróżniczym klejnotem dla wędrujących, podróżniczych serc i dusz. Wrocław mógłby bez problemu zwyciężyć w konkursie na najpiękniejsze miasto w Europie. Jego Stare Miasto i Rynek są niezapomnianym majstersztykiem. A jakie są najbardziej nietypowe wrocławskie atrakcje?

Wrocławskie krasnale

Jeśli kiedykolwiek już odwiedziliście Wrocław, to na pewno natknęliście się na ich słynne krasnale! Te malutkie rzeźby zostały rozlokowane na ulicach całego miasta i są znakiem rozpoznawczym Wrocławia. Każdy z nich posiada swoje imię, więc oprósz ich szukania i zrobienia sobie z nimi zdjęcia, śmiało możecie przeczytać historie, jakie się z nimi wiążą. „Zbieranie” krasnali może być świetną zabawą z przyjaciółmi. Ciekawe, ile uda wam się znaleźć!

Pomnik Anonimowego Przechodnia

Na rogu ulic w centrum Wrocławia możecie znaleźć niezwykłą rzeźbę. Została ona zainspirowana tymczasową artystyczną instalacją Jerzego Kaliny wykonaną w Warszawie w 1977 roku. Monument znany jako Pomnik Anonimowego Przechodnia zachwyca i wzrusza swoim przesłaniem. Zwiedzający często sami próbują zinterpretować dzieło i wysnuć wnioski na temat znaczenia wykonanych z brązu postaci powoli zatapiających się w otchłań chodnika.

Panorama Racławicka

Panorama brzmi bardziej jak punkt widokowy, ale jest to raczej ogromny obraz umieszczony w muzeum sztuki we Wrocławiu. Obraz przedstawia Bitwę pod Racławicami, która miała miejsce podczas powstania kościuszkowskiego w 1794 roku. Jest to ogromny dziewiętnastowieczny obraz liczący aż 15 metrów wysokości i 114 metrów długości. Całe dzieło znajduje się w osobnym pokoju, a towarzyszą mu inscenizacje, dźwięki i rzeźby jeszcze bardziej przypominające o ówczesnej bitwie.

Kamienice Jaś i Małgosia

Mimo, iż nie jest to super oczywisty element mapy Wrocławia, to jednak ta część miasta jest wyjątkowa nie bez powodu. Te dwa złączone ze sobą budynki stały się bardzo popularne wśród turystów. Połączone ze sobą bramą symbolizują parę trzymającą się za ręce. Nazwane tak przez wzgląd na bajkę o Jasiu i Małgosi. Zagraniczni turyści mogą znać te dwa budynki pod nazwą Hansel and Gretel.

Pub PRL

We Wrocławiu nie znajdziecie zbyt wielu symboli z czasów PRL-u. Od tego czasu miasto ogromnie się rozwinęło, ale w tym jednym miejscu wciąż możecie doświadczyć dawnych lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Pub PRL otoczy was obrazami z cytatami Lenina oraz przebłyskami z czasów kiedy Polska nosiła miano Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Pub zlokalizowano na Starym Rynku, a jego menu zachwyca pysznymi daniami i drinkami. Jest to świetny bar i jedno z najlepszych miejsc w Polsce aby poczuć PRL-owskiego ducha i raczyć się pysznym lunchem czy kolacją ze znajomymi.

Stadion Miejski

Wrocław był jednym z czterech polskich miast, które miało zaszczyt gościć drużyny z całej Europy podczas Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 roku. Stadion jest ogromny, liczba miejsc wynosi 42771 i naprawdę jest wart odwiedzenia. Jeśli akurat uda wam się przybyć do Wrocławia w dniu meczu, kupcie bilety i zasiądźcie na trybunach aby obejrzeć grę lokalnej drużyny Śląsk Wrocław. Grają oni w pierwszej lidze polskiej Ekstraklasy. W polskiej lidze udało im się wygrać dwukrotnie, a trzykrotnie zajmowali drugie miejsca. Kto wie, być może będzie świadkami nowych polskich gwiazd futbolu!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here