Wenecja

Walentynki spędzić można na wiele sposobów, na przykład, przygotowując romantyczny wieczór we dwoje, w domu lub wyjeżdżając na wspaniałą wycieczkę, która wyróżni ten dzień jeszcze bardziej. Zobacz listę najbardziej romantycznych miast, które sprawią, że tegoroczny 14 luty, długo pozostanie niezapomniany.

Paryż (Francja)

Marzeniem każdej pary jest znaleźć się w tym romantycznym miejscu, zwanym też Miastem Zakochanych. Zwłaszcza w tak szczególnym dniu. Kusząca wizja pocałunku pod Wieżą Eiffela, czy też romantyczna kolacja, w akompaniamencie wspaniałej muzyki, na żywo przyciąga rocznie tysiące zakochanych. Spacer malowniczymi alejkami, zwłaszcza późniejszą porą, doda pikanterii temu wymarzonemu wieczorowi. Nie zapomnijcie także o najpiękniejszych z możliwych pamiątek, ręcznie malowanym obrazie, uwieczniający waszą rozkwitającą miłość, wykonaną poprzez lokalnych artystów ulicznych.

Wenecja (Francja)

Czy istnieje coś bardziej romantycznego niż kolacja przy świecach, w gondoli? Malownicze kanały prowadzące po całym mieście, gwarantują wam pełny fantastycznych widoków rejs, który zaprowadzić was może w kręte uliczki przepełnione pięknymi lampionami. Odwiedzenie Mostu Ponte di Rialto, należy do obowiązkowego punktu udanych walentynek. Pałac Dożów i Most Westchnień, również będzie wspaniałym urozmaiceniem spaceru zakochanych.

Wrocław (Polska)

Wielu z was pewnie nie zdziwi obecność, naszego wspaniałego, polskiego miasta. Piękno Wrocławia już samo w sobie nadaje klimatu romantycznego wyjazdu we dwoje. Zawieszenie symbolicznej kłódeczki na Moście Tumskim jest priorytetem każdej pary, odwiedzającej miasto. Przemierzanie uliczek, w poszukiwaniu największej ilości krasnali, symbolu Wrocławia, nada humorystyczny wydźwięk spaceru. Tak samo ważnym punktem jest odwiedzenie Parku Staromiejskiego, który mimo niewielkiego rozmiaru, powala pięknem i urozmaiceniami. Pergola Wrocławska będzie fantastycznym zwieńczeniem cudownego wyjazdu, podczas uroczego spaceru pomiędzy wielkimi kolumnami, podziwiając cudne sekwencje fontanny multimedialnej.

Florencja (Włochy)

Miasto uważane za prekursora symbolicznych kłódek zakochanych. Malownicze miejsce o zapierającej dech w piersiach architekturze. Gotycka katedra Santa Maria del Fiore, której wieczorne oświetlenie dodaje jeszcze większego uroku jest idealnym miejscem do rozpoczęcia romantycznego spaceru. Skarbnica zabytków, jaką jest całe miasto da długie zajęcie parom zakochanych, którzy z wytchnieniem podziwiają piękno gotyku. Mimo dużego zainteresowania turystycznego, jedzenie jest bardzo tanie i smaczne. Lokalne tawerny, knajpy i restauracje, często pomimo swojego małego rozmiaru, serwują zadziwiająco pyszne jedzenie. Kuchnia toskańska jest bowiem znakomita.

Kazimierz Dolny (Polska)

Nadwiślane miasto nie bez powodu uznawane jest za jedno z najbardziej romantycznych. Oprócz zabytkowej architektury okalającej całą miejscowość, rozciąga się ponad wspaniała atmosfera malowniczych uliczek, pełne czerwonych dachów. Starówka słynna ze Studzienki oraz Ławki Zakochanych sprawi, że każdy człowiek westchnie z zachwytu. Góra Trzech Krzyży stanowi bardzo ważny punkt dla każdego odwiedzającego, w punktu widokowego, jak na wyciągnięcie ręki widać piękno miasteczka.

Barcelona (Hiszpania)

Miasto kultury i rozrywki, stonowany jak i pełny życia, zwłaszcza nocnego. Mimo chłodnych dni, które okalają miasto w lutym, każdy zakochany rozgrzeje swe serce w pięknych restauracjach, z przepysznym jedzeniem. Romantyczne kolacje przy winie, zwłaszcza na tarasach z widokiem na piękno miasta, są fantastycznym wyborem na spędzenie Walentynek w Barcelonie. Po udanej kolacji polecamy spacer malowniczym Parc Guell, którego urok zniewoli każdego. Pełne zielonych terenów miasto gwarantuje ucieczkę od hałasu i zgiełku ulic, które zamienią się na cudowną muzykę, graną przez lokalnych muzyków.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here