nadmorskie miejscowości

Podczas planowania urlopu na plaży, Polska nie jest pierwszym wyborem – a szkoda, ponieważ wybrzeże pełne jest szerokich, piaszczystych plaż i uroczych, kameralnych miejscowości.

Sopot

Sopot jest największym i najbardziej ekskluzywnym polskim kurortem, znanym przede wszystkim z wyjątkowego mola oraz bliskości Gdańska i Gdyni. Można tutaj zarówno plażować, jak i nocować w luksusowych hotelach oraz bawić się w licznych klubach i restauracjach. Corocznie organizowany jest tu też festiwal Open’er – jedno z największych wydarzeń muzycznych w Polsce.

Jurata

Będąc okolicach Trójmiasta, warto zajrzeć do Juraty. Ta miejscowość jest idealnym wyborem dla fanów sportów wodnych – żeglarstwa, kitesurfingu czy windsurfingu. Po wodnych szaleństwach można odpocząć na plaży przy zachodzie słońca, lub odwiedzić atrakcje takie jak Fokarium.

Międzyzdroje

Międzyzdroje to jedna z większych miejscowości zachodniej części wybrzeża, chętnie odwiedzana również przez Niemców. Znana jest przede wszystkim z Festiwalu Gwiazd, gdzie tradycyjnie już można spotkać największe osobistości znane z filmów czy telewizji, a odciski ich dłoni zdobią tutejszą promenadę. Znaleźć tu można także Muzeum Figur Woskowych oraz piękne molo. Miłośników natury ucieszy bliskość Wolińskiego Parku Narodowego.

Łeba i Ustka

Łeba i Ustka umiejscowione są na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, który doceniony został przez UNESCO. Ikoną Łeby jest Hotel Neptun, ale dostępne są także mniej wystawne noclegi. Ustka pochwalić może się dwiema plażami – jedna z nich jest płaska, idealna do opalania i kąpieli, na drugiej natomiast znajduje się malowniczy klif. Przez miejscowość przepływa rzeka Słupia, a co roku odbywa się widowiskowy Festiwal Fajerwerków.

Kołobrzeg

Kołobrzeg wyróżnia się historyczną architekturą, w szczególności gotycką bazyliką i zabytkową latarnią. Życia miasta toczy się wokół mola i promenady – znajdziemy tam liczne restauracje, bary i kawiarnie. Miłośnicy hotelowego relaksu mogą tu przebierać w ofercie licznych spa, a pragnący spokoju i kontaktu z naturą, mogą wybrać się na spacer do Grzybowa lub popłynąć promem na Bornholm.

Rewal

Rewal jest zdecydowanie bardziej kameralny, można się tu schronić przed tłumami oblegającymi inne nadmorskie miejscowości. Tutejsza plaża, długa i jasna, to doskonałe miejsce do spokojnego, rodzinnego relaksu. Fanów zwiedzania zabytków ucieszy fakt, że w zasięgu spaceru znajduje się Trzęsacz, w którym podziwiać można XV-wieczne ruiny kościoła. Warto się pospieszyć, ponieważ morze z roku na rok zagarnia coraz więcej ruin.

Dębki

Dębki to ukryta perła Bałtyku. Znajdziemy tu liczne hotele, pensjonaty i miejsca kempingowe, a otaczać będzie nas szeroka plaża, wydmy i lasy. Warto odwiedzić Dębki w sierpniu, kiedy to odbywa się największy polski turniej Frisbee – SandSlash.

Pobierowo

Pobierowo to mało znana miejscowość, która w sezonie przeżywa prawdziwe oblężenie. W miejscowości nie brakuje typowo nadmorskich atrakcji. Znajdziemy też budynek z długoletnią historią. Nie brakuje też atrakcji na pochmurne i deszczowe dni. Dlatego ta niewielka miejscowość cieszy się taką popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here