Planowanie podróży nie jest łatwym zadaniem. Trzeba sprawdzić wiele opcji, zanim wybierzemy najlepszą. Poznaj najlepsze aplikacje do planowania podróży!

Rome2Rio

Rome2Rio to aplikacja, która została założona w 2011 roku. Korzysta z niej mnóstwo osób na całym świecie. Dlatego dostępna jest w wielu wersjach językowych. Najpopularniejsze z nich to angielski, niemiecki, hiszpański, francuski, chiński, japoński, arabski, hinduski, włoski, koreański, portugalski, rosyjski, turecki, wietnamski, a nawet polski. W jakim celu wykorzystuje się Rome2Rio? Przede wszystkim do wyszukiwania różnych opcji dojazdów w konkretnych rejonach. Aplikacja  to ogromny zbiór informacji o tysiącach tras różnych środków lokomocji (samoloty, pociągi, autobusy, itp.). Dzięki temu jest w stanie znaleźć różnorodne połączenia, które prawdopodobnie nie przyszłyby nam do głowy. Dodatkowo umożliwia ona zakup biletu na konkretny transport o wybranej porze. Ze względu na swoją przez swoją wielofunkcyjność, łatwą obsługę i globalność Rome2Rio stało się najpopularniejszą aplikacją do planowania podróży.

Omnio

Omnio to kolejna aplikacja, która ułatwi dogodne wyszukiwanie połączeń. Założona została w 2012 roku i również szybko zyskała ogromną popularność. To sprawia, że wersje językowe Omnio stale się rozszerzają. Aplikacja jest już dostępna po polsku, a także wielu innych językach. W jaki sposób działa Omnio? To nic innego jak wyszukiwarka połączeń pomiędzy podanymi punktami. Omnio wyszukuje dostępne połączenie różnymi rodzajami transportu (samolotem, pociągiem, autokarem, itp.), pokazuje przejrzysty plan podróży. Następnie odsyła do strony internetowej danego przewoźnika, na której można kupić wybrane bilety. Mocną stroną Omnio jest fakt, że wyszukuje połączenia, które trudno znaleźć w wyszukiwarce.

Skyscanner

Skyscanner, to aplikacja powstała w 2001 roku i przetłumaczona na 32 języki. Oczywiście dostępna jest już w polskiej wersji, a rodzimi miłośnicy okazji chętnie z niej korzystają. Aplikacja wyszukuje nie tylko połączenia między dwoma konkretnymi lotniskami, ale również pomiędzy lotniskami sąsiadującymi z wybranym. Skąd taka popularność Skyscanner? Przede wszystkim dlatego, że pozwala ona wyszukać najtańsze bilety lotnicze. Można ich szukać według konkretnej daty, a także według wybranego miesiąca. Wówczas pokaże ona najtańszy okres dla połączeń pomiędzy konkretnymi lotniskami. Można również nie podawać konkretnych miejsc, a aplikacja pokaże najtańsze dostępne połączenie lotnicze. Wówczas można po prostu wybrać najtańsze możliwe miejsce do odwiedzenia.

PackPoint

PackPoint to aplikacja dostępna jedynie w języku angielskich, ale wykorzystywana na całym świecie. Jej celem jest pomoc w pakowaniu przed podróżą w różne zakątki świata. W jaki sposób jest w stanie ułatwić nam to zadanie? Na początku musimy odpowiedzieć na kilka ważnych pytań:

  • cel podróży,
  • liczba noclegów,
  • termin naszego pobytu w danym miejscu,
  • rodzaj aktywności, jakie planujemy podjąć w czasie wyjazdu.

Następnie analizuje nasze odpowiedzi, a także sprawdza prognozy pogody w terminie i miejscu planowanej podróży. Na podstawie wszystkich danych tworzy kompletną listę rzeczy do spakowania, która zostaje dopasowana do naszych potrzeb. Taka aplikacja sprawia, że w naszym bagażu nie zabraknie już najważniejszych rzeczy. Unikniemy więc straty czasu na poszukiwanie sklepów i zbędnych wydatków.

WifiMap

Kolejna aplikacja to idealny wybór dla osób planujących podróż do Stanów Zjednoczonych. Powstała ona w 2012 roku i obecnie dostępna jest tylko w języku angielskim. Gromadzi ona informacje na temat sieci WiFi na całym świecie, ale najczęściej wykorzystywana jest właśnie w Stanach Zjednoczonych. Dodatkowo oferuje dane logowania do zamkniętych sieci. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mogli skorzystać publicznej sieci WiFi. Taka możliwość sprawia, że aplikacja cieszy się coraz większą popularnością.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here