pub w stylu PRL

PRL odcisnął mocne piętno na Polakach. Niewielu z nas chciało by wrócić do tamtych czasów. Jednak lokale w tym klimacie cieszą się ogromną popularnością. Sprawdźcie, które z nich warto odwiedzić!

Klub PRL, Wrocław

Klub PRL znajduje się w samym sercu wrocławskiego Starego Miasta. To sprawia, że trudno go przegapić. Jest to miejsce ze średniej półki cenowej, więc warto do niego wstąpić w czasie wizyty w „mieście krasnali”. Słynie on przede wszystkim z dobrego piwa i pysznych pierogów. W dodatku jest czynny 24 godziny na dobę, a zamyka się go tylko w ważne święta. Dlatego nie powinno zabraknąć okazji do odwiedzenia tego miejsca w czasie zwiedzania.

Oberża Pod Czerwonym Wieprzem, Warszawa

Stolica Polski słynie z wielu ciekawych lokali. W Warszawie oczywiście nie brakuje miejsc w stylu PRL. Na uwagę z pewnością zasługuje Oberża pod Czerwonym Wieprzem. Z pewnością różni się ona od innych miejsc w tym klimacie, ponieważ nie należy do najtańszych. Jednak w menu można znaleźć dwie opcje – tańszą „dla proletariatu” oraz droższą „dla dygnitarzy i burżuazji”. Słynna restauracja odwiedzana jest przez liczne osobistości. Wystarczy tylko spojrzeć na zdjęcia na ścianach, aby się o tym przekonać. W ogródku piwnym lokalu znajduje się zabytkowy polski samochód z lat 80 – Czarna Wołga.

Ministerstwo Śledzia i Wódki, Opole

Ministerstwo Śledzia i Wódki to kwintesencja stylu PRL. Lokal cechuje tanie piwo oraz niezwykle spójna aranżacja. Ceny należą do najniższych w mieście, a ściany zdobią gazety z minionej epoki. Lokal znajduje się w opolskim rynku, który nie cieszy się taką popularnością jak inne polskie Stare Miasta. Warto jednak dać mu szansę i przekonać się, ile tam czeka atrakcji. Ministerstwo Śledzia i Wódki mogą również kojarzyć mieszkańcy innych miast, ponieważ jest to jedna z bardziej znanych, polskich sieciówek. Jednak naprawdę warto ją odwiedzić.

No to CYK, Gdańsk

Na gdańskiej starówce nie mogło zabraknąć baru w stylu PRL. No to CYK cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. Lokal wystrojem oraz menu nawiązuje do dawnych czasów. W No to CYK można kupić piwo w tradycyjnych butelkach w stylu lat 80, także takie przekąski, jak śledź czy tatar. Wszystko to oczywiście w niskich cenach. Wystrój również nawiązuje do tych pamiętnych czasów. Na piętrze są szklane gabloty ze starymi banknotami i znaczkami, a przy przedniej szybie stoi mężczyzna w masce gazowej.

Jozef K, Gdańsk

W Gdańsku nie brakuje lokali w stylu PRL. Kolejnym z nich jest Jozef K! Z zewnątrz wygląda jak inne bary, więc można go przeoczyć. Jednak warto go odszukać, ponieważ jego wnętrze może zaskoczyć. Znajdują się tam kąciki do wypoczynku oraz mnóstwo pamiątek z czasów PRL. To wszystko sprawia, że miejsce cieszy się ogromną popularnością wśród znanych instagramerów. Gdzie znaleźć ten niezwykły lokal? Położony jest przy słynnej ulicy Piwnej, więc warto się dobrze rozglądać, aby go nie przegapić.

Propaganda, Kraków

Kraków to bardzo imprezowe miasto! Można tam więc znaleźć wiele barów i restauracji godnych uwagi. Nie brakuje też oczywiście tych w stylu PRL-u. Najważniejszy z nich znajduje się w słynnej dzielnicy Kazimierz. Propaganda swoim wystrojem i designem nawiązuje do dawnych czasów. W barze można posłuchać wspaniałej muzyki na żywo i podziwiać mnóstwo pamiątek z okresu PRL. Panuje naprawdę niepowtarzalna atmosfera, której trudno szukać w typowo turystycznych częściach miasta.

Pub PRL, Bydgoszcz

Bydgoszcz to miasto często pomijane przez turystów. Większość z nich zdecydowanie woli sąsiedni Toruń. Jednak „polską Wenecję” również warto odwiedzić ze względu na ciekawe zabytki oraz fascynujące lokale. Jednym z nich z pewnością jest PUB PRL, w którym można się przenieść do przeszłości. W lokalu czekają na nas oczywiście liczne pamiątki z przeszłości oraz tanie piwo i przekąski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here