Najciekawsze atrakcje Pobierowa!

Wiele osób, gdy wybiera się nad Bałtyk, stawia na Gdańsk. Jednak w Polsce jest wiele innych ciekawych miasteczek! Pobierowo to nadmorska miejscowość, która rozkwita w sezonie wakacyjnym. Wówczas pojawia się tam mnóstwo żądnych wrażeń turystów. Co robić, gdy znudzi nam się leniuchowanie? Oto najciekawsze atrakcje Pobierowa!

„OKO Iluzji”

Grunwaldzka 35, 72-346 Pobierowo

„OKO Iluzji” to niezwykle ciekawa atrakcja, z której mogą korzystać zarówno dorośli, jak i dzieci. Jest to miejsce, w którym można połączyć zabawę z edukacją. W kompleksie znajduje się mnóstwo atrakcji sprawiających, że goście chcą pozostać w nim jak najdłużej, a gdy opuszczają zastanawiają się, kiedy tu wrócą. W „OKU Iluzji” można połączyć edukację z magią, a także poznać prawa fizyki. Wśród atrakcji znajdują się:

  • Lustrzany labirynt nieco zniekształci obraz rzeczywistości. Jednak nie musimy się martwić, bo wyjście z niego okaże się prostsze niż nam się wydaje.
  • Głowa na talerzu to świetne miejsce do robienia zdjęć. Zabawa może się wydawać makabryczna, ale jest całkowicie bezpieczna.
  • Komnata Amesa to pomieszczenie, w którym osoby tego samego wzrostu nagle zaczynają się nim kompletnie różnić. Wszystko zależy od tego, w którym kącie staną.
  • Dom angielski to miejsce, w którym można bezpiecznie chodzić po ścianach bez narażania swojego życia i zdrowia.
  • Malunki 3D mają niezwykłe właściwości, gdy będziemy na nie patrzeć odniesiemy wrażenie, że stoimy na krawędzi przepaści lub zwisamy z ogromnej wysokości.

Magiczny domek

Grunwaldzka 35, 72-346 Pobierowo

W Pobierowie na głównym trakcie turystycznym znajduje się też domek, który stanął na głowie. Wszystko jest w nim odwrócone, a meble zamiast stać na podłodze, znajdują się na suficie. Domek jest umeblowany we wszystkie niezbędne sprzęty domowego użytku. Jednak nabierają one zupełnie nowego charakteru, a nasze zmysły mogą wariować. Domek stoi na dachu, a wchodzi się do niego przez okno na poddaszu. Pomieszczenia mają wysokość optymalną dla osoby średniego wzrostu. W trakcie zwiedzania możemy zrobić zdjęcia lub kręcić filmiki, które będą stanowiły pamiątkę na długo. W Magicznym Domku można także zorganizować niewielką imprezę rodzinną, co może być fantastycznym przeżyciem dla dzieci.

Magiczne domki cieszą się coraz większą popularnością. W końcu kto z nas nie chciałby chociaż raz sprawdzić, jakie to uczucie chodzić po suficie i nie spaść. W Polsce możemy je zobaczyć w Zakopanem, Miłkowie, Szymbarku, Międzyzdrojach oraz właśnie w Pobierowie.

Zegar kwiatowy

Mickiewicza, Pobierowo

Zegary słoneczne znajdują się w wielu miejscowościach i stanowią ciekawą atrakcję turystyczną. Ten, który powstał w Pobierowie zdecydowanie zasługuje na wyróżnienie. Przyciąga on uwagę turystów i stanowi popularne tło pamiątkowych zdjęć z urlopu. Zegar powstał na specjalnie usypanym wzniesieniu, na którym zamontowano tarczę i wskazówki. Jego całość została obsadzona kolorowymi kwiatami, które tworzą przepiękną mozaikę. Dlatego zegar w Pobierowie nie tylko dobrze się prezentuje, ale też pięknie pachnie. Natomiast pod została wyeksponowana nazwa miejscowości utworzona z zielonych roślin.

Kino 8D

Grunwaldzka 59, 72-346 Pobierowo

Kina 8D cieszą się coraz większą popularnością. Wszystko dlatego, że gwarantuje nam niesamowite doznania. Na takich projekcjach trójwymiarowy obraz oraz dźwięk Digital Surround to niejedyne atrakcje. W czasie filmu towarzysz nam o wiele więcej doznać takich, jak zapachy, odczuwanie temperatury, wibracje, dotyk oraz siłę przeciążeń, ponieważ fotele będą się poruszać w takt scenariusza filmowego. Dzięki temu czujemy się nie tylko jak widz, ale również bohater akcji.

Takie kino znajduje się również w Pobierowie i jest wyposażone w 10 foteli oraz ekran o przekątne 180 cali. Wszystko jest urządzone w bardzo estetycznym stylu z niezwykłą dbałością o szczegóły.

Taxxi Melex

Piętrowe autobusy ułatwiające zwiedzanie miasta cieszą się ogromną popularnością w różnych miastach. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą podziwiać panoramę oraz zobaczyć najważniejsze zabytki z zewnątrz, ale nie lubią chodzić. W Pobierowie można się wybrać na wycieczkę niezwykle oryginalnym odpowiednikiem, czyli Taxxi Melex. Kilka pojazdów kursujących po mieście umożliwia przejażdżkę z jednego końca Pobierowa na drugi, co stanowi ciekawą atrakcję. Jednak Taxxi Melex można też wykorzystać do innych celów. Bardzo popularne jest urządzanie wieczorów kawalerskich oraz panieńskich na jego pokładzie.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here