Międzyzdroje

Międzyzdroje nie bez powodu nazywane są Perłą Bałtyku – nie wszędzie bowiem możemy cieszyć się malowniczymi morskimi krajobrazami, bliskością niemieckiej granicy oraz rozlicznymi atrakcjami. Co więc można robić w Międzyzdrojach? Poniżej znajdziesz garść inspiracji.

Zgub się w Labiryncie Luster

Nie bez powodu miejscowość ta pełna jest turystów – znaleźć tu można wiele oryginalnych i nieco szalonych rozrywek. Spośród Krzywego Domku, plaży nudystów, Muzeum Figur Woskowych, szczególnie wyróżnia się Gabinet Luster. Chcesz spojrzeć na siebie do góry nogami, sprawić aby Twój młodszy brat nagle stał się większy, a Twoja twarz spoglądała na Ciebie z każdej strony? Tutaj w lustrach zobaczysz najbardziej niesamowite obrazy.

Przespaceruj się na koniec mola

Miłośnikom spokojniejszych rozrywek z pewnością spodoba się piękne molo sięgające w głąb Bałtyku. Spacer i podziwianie widoków umilą Ci lody, kawa i gofry z pobliskich kafejek. Szum rozbijających się o Molo fal, oraz krajobraz rozciągający się od Niemiec przez piaszczyste plaże, aż w dal wybrzeża, przypomną o sile i pięknie natury – nie sposób się nie zakochać.

Spędź wieczór w parku rozrywki

Wieczorem, po wodnych szaleństwach, udaj się do parku rozrywki – kolorowe światła robią największe wrażenie właśnie po zmroku. Diabelskie młyny, popularne samochodziki czy automaty do gier ucieszą zarówno dzieci, jak i dorosłych. Zabierz ze sobą trochę gotówki, ponieważ płatność kartą nie zawsze jest tu możliwa.

Odwiedź Aleję Gwiazd

Mówiąc o Międzyzdrojach, nie można zapomnieć o słynnej na cała Polskę Alei Sław oraz związanym z nią Festiwalem Gwiazd. Udaj się tu na spacer, być może kilka kroków od plaży spotkasz aktora ze swojego ulubionego serialu czy filmu. Nie zapomnij przyłożyć dłoni do odbitych tutaj odcisków – jest szansa, że będzie pasować do dłoni kogoś sławnego.

Odważ się wejść do Krzywego Domku

Nie tylko Sopot może poszczycić się Krzywym Domkiem, również w Międzyzdrojach znajduje się dom odwrócony do góry nogami. Jeżeli jesteś odważy, możesz położyć się na łóżku lub toalecie – pamiętaj jednak, że tutaj znajdują się one na suficie! To szalone miejsce znajduje się w parku nieopodal mola.

Zrób sobie zdjęcie z celebrytą

Jeżeli na Promenadzie Gwiazd nie spotkasz akurat nikogo sławnego, to nic straconego. Wielu celebrytów, ale też kontrowersyjnych postaci, jak Osama Bin Laden czy Stalin, możesz spotkać w Muzeum Figur Woskowych. Choć ulepieni są z wosku, to wyglądają jak żywi – na wakacyjnych, pamiątkowych zdjęciach z pewnością nie będzie więc tego widać.

Rozbierz się w Lubiewie

Na koniec atrakcja tylko dla najodważniejszych turystów. Znajduje się zaledwie kilka kilometrów od głównej plaży w Międzyzdrojach, jednak niewielu zdaje sobie sprawę z istnienia tego miejsca. Jeżeli myślałeś, że w Polsce nie znajdziesz plaży turystów, jesteś więc w błędzie. W Lubiewie możesz bez skrępowania zaznać kąpieli słonecznej w całkowitej zgodzie z naturą i poczuć morskie fale na całym ciele.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here