Warszawa cechuje się ogromną różnorodnością. Ogromne wieżowce, stare kamienice i mnóstwo zieleni. Oto miejsca, które koniecznie musisz zobaczyć w Warszawie!

Stolica Polski ma bardzo burzliwą historię! Wspaniałe, tętniące życiem miasto zostało kompletnie zniszczone w czasie II wojny światowej. W efekcie ogromna część Warszawy przypominała ruinę. Na szczęście niektóre zabytki ocalały, a inne zostały odbudowane. To sprawia, ze obecnie Warszawa przyciąga tłumy turystów, którzy nie narzekają na brak atrakcji.

Stare Miasto

Warszawskie Stare Miasto nie przetrwało II wojny światowej. Jednak nie przeszkodziło mu to w staniu się jedną z najpiękniejszych polskich starówek. Po wojnie zostało ono odbudowane w oparciu o XVIII-wieczne obrazy włoskiego malarza Canaletta. Dziś trudno odróżnić oryginalne budownictwo od tego dobudowanego. W efekcie warszawską starówkę w 1980 roku wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu przykład wyjątkowego pietyzmu w całkowitym odrestaurowaniu najstarszego fragmentu miasta.

Pałac Kultury i Nauki

Pałac Kultury i Nauki to wizytówka Warszawy, którą zdaniem niektórych powinno się zburzyć. Wszystko dlatego, że stanowi on „dar narodu radzieckiego dla narodu polskiego”, ofiarowany przez samego Józefa Stalina. Z tego powodu budynek, wybudowany w 1955 roku, wzbudza negatywne skojarzenia. Jednak wiele osób przyznaje, że nie wyobraża sobie bez niego Warszawy. W Pałacu znajduje się kino, basen, muzea, teatry, uniwersytety oraz liczne kawiarnie i bary. Jednak największą atrakcją jest taras widokowy znajdujący się na 30 piętrze, z którego roztacza się fascynujący widok na panoramę miasta.

Łazienki Królewskie

Zdaniem wielu osób Łazienki Królewskie to najpiękniejsze miejsce w Warszawie. I trudno się dziwić tej opinii. Położony, na obszarze 76 hektarów, park zdecydowanie zachęca do odwiedzić. Oczywiście wyróżnia się on na tle innych. W Łazienkach Królewskich znajdują się nie tylko elementy charakterystyczne dla parku miejskiego, czyli bogata roślinność i staw, ale też znacznie więcej atrakcji. Na terenie zespołu-parkowego znajdziemy liczne budynki i rzeźby, a także amfiteatr i ogród botaniczny. To wszystko sprawia, że Łazienki Królewskie są najpopularniejszym plenerem ślubnym w Warszawie.

Pałac w Wilanowie

Kolejna rezydencja królewska w Warszawie, którą koniecznie trzeba odwiedzić to Pałac w Wilanowie. Budynek nazywany jest „polskim Wersalem”, ale warto wspomnieć, że początkowo miał przypominać ziemiański pałacyk. Jednak liczne modernizacje kolejnych właścicieli nadały mu wyjątkowy wygląd. Dawna rezydencja króla Jana III Sobieskiego została przekształcona w pierwsze polskie muzeum, w którym znajduje się kolekcja sztuki europejskiej i wschodnioazjatyckiej. Jednak to nie koniec atrakcji! Budynek otoczony jest wyjątkowym ogrodem stanowiącym dodatkową atrakcję dla turystów. W sezonie zimowym kolejną atrakcję stanowi Królewski Ogród Światła, czyli dekoracja świetlno-muzyczna.

Bulwary Wiślane

Każde miasto ma miejsce tętniące życie, w którym spotyka się młodzież, ale również starsze osoby. W Warszawie bez wątpienia jednym z nich są Bulwary Wiślane. Tak naprawdę obydwie strony rzeki przyciągają mnóstwo osób, a każda z nich ma zupełnie inny charakter. Prawa strona Wisły ma naturalne wybrzeże z licznymi plażami i polanami. To sprawia, że jest popularnym miejscem na ogniska i plażowanie. Jednak znajduje się tam również bardzo popularny klub, czyli La Playa. Z kolei lewa strona Wisły jest pokryta betonem, znajdują się tam również słynne schodki, a przyciąga licznymi food truckami i barami.

Cmentarz Powązkowski

Kraków ma krypty królewskie na Wawelu, a Warszawa Cmentarz Powązkowski. Jest to  miejsce spoczynku najważniejszych nazwisk w historii kraju. Na Powązkach pochowano Stanisława Augusta Poniatowskiego i jego rodzina. W 1925 roku na terenie cmentarza utworzono również Aleję Zasłużonych, która jest miejscem spoczynku wybitnych Polaków, m.in. noblisty Władysława Reymonda i pisarki Marii Dąbrowskiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here