miasta Europy Zachodniej

Coraz więcej osób decyduje się na spędzanie weekendów w mieście. Dużo łatwiej jest nam wyskoczyć na szybki wyjazd do innego miasta niż brać urlop w pracy. Podczas weekendowych wakacji warto zobaczyć popularne zabytki, spróbować innej kuchni czy zaczerpnąć trochę z kultury danego miejsca. Wybraliśmy najciekawsze miejsca w Europie Zachodniej na krótką weekendową wycieczkę.

Aarhus, Dania

Zaraz po Kopenhadze to drugie co do wielkości miasto w Danii. Polecamy odwiedzić jeden z najpiękniejszych uniwersytetów na świecie, a także park rozrywki, który znajdziesz w samym centrum miasta. Oprócz tego w mieście można odwiedzić liczną ilość muzeów i galerii. Koniecznie warto spróbować pysznych duńskich ciastach, które powinieneś spróbować.

Parma, Włochy

Parma to miast położone na północy Włoch i słynie z sera Parmigiano i prosciutto crudo. Kulinarny raj dla smakoszy! Nawet najbardziej znane dania nabiorą prawdziwego włoskiego smaku, dlatego zachęcamy do próbowania lokalnej kuchni. Jeśli lubisz poznawać kulturę danego kraju, wybierz się do spektakularnej opery Teatro Regio.

Lizbona, Portugalia

Weekend to idealny czas na zwiedzenie Lizbony, która słynie z jasnożółtych tramwajów, sztuki ulicznej i klimatycznych kawiarnii. Warto odwiedzić dzielnice Alfama i Mouraria, czyli najstarsze dzielnice Lizbony, które nie zostały zniszczone podczas trzęsienia ziemi. Zwiedzając miasto polecamy zatrzymać się i posłuchać muzyki ulicznych grajków. Jeśli starczy czasu, warto udać się do klasztoru Hieronimitów i Livraria Bertrand, gdzie znaleźć można najstarszą księgarnię na świecie.

Hamburg, Niemcy

Jedno z ciekawszych i najpopularniejszych miast w północnej części Niemiec. Piękny rynek w Flohschanze i Marktzeit i dzielnica Sternschanze przyciągają turystów do Hamburgu. W tym mieście znajdziesz również największy w Europie Ogród Japoński. Dla miłośników muzyki i architektury polecamy wycieczkę do Elbphilharmonie, czyli filharmonia nad rzeką Łabą.

Lourdes, Francja

Miasto Lourdes w południowej Francji, zasłynęło w połowie XIX wieku. Od tego czasu do tego miasta przybywają liczne pielgrzymki religijne. Będąc w tym pięknym, francuskim mieście warto odwiedzić średniowieczny gotycki zamek i Sanktuarium. Wierni odnajdą tu liczne miejsca kultu religijnego. Będąc w Lourdes warto wziąć udział w Procesji światła, która odbywa się nocą przy świecach i idzie ulicami miasta. Miłośnicy górskich wspinaczek i jazdy na nartach koniecznie powinni odwiedzić Pireneje.

Amsterdam, Holandia

Miasto słynie ze swych muzeów i trzeba być naprawdę wybrednym, żeby nie znaleźć odpowiedniego miejsca dla siebie. Na terenie Amsterdamu znajdują się różnorodne placówki, które kuszą odwiedzających. Turyści mają do wyboru następujące muzea: Narodowe, Van Gogha, Anny Frank, Historii Żydów, sztuki Stedelijk, Dom Rembrandta czy Rijksmuseum, a także muzeum seksu czy tulipanów. Taki wybór stanowi ogromną zaletę Amsterdamu, ale to niejedyne atrakcje turystyczne miasta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here