Kolejkowo we Wrocławiu

kolejkowo wrocaw 40 550x309 Kolejkowo we Wrocławiu

Spędzanie wolnego czasu w mieście jest nudne? Nic bardziej mylnego! Naprzeciw nudzie wychodzi Kolejkowo we Wrocławiu. Jest to świetna atrakcja zarówno dla dużych jak i małych. Taki (nie)prawdziwy świat w miniaturze.

kolejkowo wrocaw 15 550x398 Kolejkowo we Wrocławiu

A wspólnych mianowników z prawdziwym światem Kolejkowo ma wiele. Jak w prawdziwym świecie jest dzień i noc, to znaczy w całym Kolejkowie wygasza się światło imitując ciemną porę doby. Wówczas w miniaturowym świecie zapalają się światła w domach i innych instytucjach. Możemy obejrzeć świat z innej perspektywy, możemy zajrzeć do mieszkań i innych instytucji. Jest to ciekawe. Bardzo ciekawe.

kolejkowo wrocaw 25 550x364 Kolejkowo we Wrocławiu

Wrocławskich akcentów jest wiele. Na Rynku trwa bożonarodzeniowy jarmark, na scenie Dworca Świebodzkiego trwają przesłuchania do Mam Talent, a sam Marcin Prokop udziela wywiadu. Kibice Śląska wspierają swoją drużynę, a na ulicy zdarzył się wypadek. Ludzie robią zakupy, w przejeździe pod nasypem pracownicy naprawiają awarię…

 

Nie brak też innych dolnośląskich akcentów. Na stacji w Karpaczu zatrzymuje się pociąg tuż u podnóża stacji kolejki linowej na Śnieżkę.

kolejkowo wrocaw 34 550x439 Kolejkowo we Wrocławiu

kolejkowo wrocaw 33 550x364 Kolejkowo we Wrocławiu

Są też fikcyjne miejsca, jak stacja Kolejkowo, czy wycinka leśna.

Najważniejsze jednak są szczegóły, naprawdę wybitnie dopracowane.

Kolejkowo wciąż się rozwija, w pierwszy dzień ferii 2018 mogliśmy oglądać zupełnie świeżutką makietę wrocławskiego Brochowa.

kolejkowo wrocaw 29 550x346 Kolejkowo we Wrocławiu

Pomysłodawcą Kolejkowa jest Jakub Paczyński, stad tyle karpackich akcentów na makiecie, a wśród nich Karkonoskie Legendy, jeden z projektów Pana Paczyńskiego.kolejkowo wrocaw 35 359x550 Kolejkowo we Wrocławiu

To miejsce jest warte odwiedzenia, choć przyznam, ze przy wyjściu czułam mały niedosyt. Zupełnie nie wiem czym spowodowany, gdyż dziś oglądając zdjęcia ten niedosyt zniknął.

kolejkowo wrocaw 21 550x364 Kolejkowo we Wrocławiu

Atrakcja jednak nie jest dostosowana do niepełnosprawnych na wózkach, część makiet jest po prostu wysoko. Tym samym z wózkowymi dziećmi też lepiej się nie wybierać. Dla wyższych dzieci w okół makiet są podesty, dużo ułatwiają. Są stabilne, mój ciężar też wytrzymały.

kolejkowo wrocaw 13 550x364 Kolejkowo we Wrocławiu

Atrakcja jest czynna we wszystkie dni w roku, w godzinach 10:00 – 18:00
Ceny biletów dla zwykłych śmiertelników to odpowiednio 15zł/19zł (U/N) i dla grup zorganizowanych12zł/15zł (U/N)
Kolejkowo mieści się w budynku Dworca Świebodzkiego, przy pl. Orląt Lwowskich. I przyznam jest to jedno z fajniejszych przedsięwzięć zagospodarowania tego ciekawego miejsca.

kolejkowo wrocaw 39 550x357 Kolejkowo we Wrocławiu

Kolejkowo reklamuje się jako największa makieta kolejowa w Polsce. Możliwe że tak jest, choć zobaczymy jak rozwiną się kolejki w Minieurolandzie w Kłodzku.

kolejkowo wrocaw 18 550x362 Kolejkowo we Wrocławiu

 

 

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.