filmy

Nie masz pomysłu gdzie się wybrać w tym roku na wakacje, chcesz się zainspirować do podroży lub po prostu chcesz obejrzeć film z pięknymi widokami europejskich miast i miasteczek? W takim razie ta lista jest dla ciebie! Oto obrazy w których miejsce akcji jest tak samo ważnym czynnikiem filmu jak bohaterowie. Filmy dzięki pięknu przyrody i architektury poprawiają samopoczucie i napełniają energią do odkrywania nowych rzeczy i miejsc.

Vicky Christina Barcelona

Woody Allen słynie z tego ze historie w jego filmach skupiają się wokół znanych miast Europy lub Ameryki. Vicky pewnego dnia poznaje tutejszego artystę juana Antonia i zaczyna z nim wakacyjny romans. Do zżycia Antonia wraca jednak jego była zona Maria. Cala trojka zaczyna seksualna przygodę razem, a to wszystko w tle gorącej Barcelony.

Pod słońcem Toskanii

Frances, wzięta pisarka dowiaduje się ze zdradza ja mąż. Załamana rozwodem wybiera się na wycieczkę do Toskanii. Podczas wyprawy zakochuje się w małym domku i postanawia zostawić swoje życie w Ameryce i przeprowadzić się do Włoch. Historia o zaczynaniu od nowa i ruszaniu dalej po ciężkich chwilach.

Dźwięki muzyki

Akcja musicalu rozgrywa się w małym austriackim miasteczku Salzburg. Scena otwierająca film, w którym Julie Andrews spaceruje po wzgórzach Austrii  i śpiewa o tym jak ożywają przy dźwiękach muzyki jest kultowa. Sam film opowiada o Marii która chce zostać zakonnica, jednak najpierw zostaje wysłana do domu kapitana Von Trappa by służyć jako guwernantka dla jego siódemki dzieci. Maria zabiera dzieci na spacery po górach, uczy ich piosenek i pozwala wspinać się na drzewach co jest dla nich czymś nowym. Najpiękniejszy widok na Alpy możemy zobaczyć na samym końcu filmu kiedy rodzina ucieka przed nazistami do neutralnej Szwajcarii.

O północy w Paryżu

Kolejny film Wodnego Allena, tym razem odbywający się w stolicy Francji. Większość filmu obserwujemy Owena Wilsona spacerującego po współczesnym Paryżu lub tym z lat 20. Jest to piękna wizytówka dla miastka. W dzień chodzimy z bohaterami po pięknych ogrodach i muzeach a wieczorem obserwujemy nocne życie stolicy w kafejkach i barach.

Trylogia przed wschodem słońca, przed zachodem słońca przed północą

W każdej części bohaterowie zabierają nas ze sobą na wycieczkę po europejskich stolicach. W pierwszej części kiedy kochankowie dopiero się poznają zwiedzamy z nimi Wiedeń, następnie rozstaja się na 9 lat. Kolejny raz spotykają się już w Paryżu. W ostatniej części jesteśmy już w Grecji kiedy spotykamy  Celine i Jesse’ego  jako małżeństwo. W każdej części wraz ze zmieniającymi się miastami zmieniają się problemy bohaterów, ich dojrzałość i spojrzenie na życie.

Dzienniki Motocyklowe

Dzienniki motocyklowe to film drogi opowiadający o podróży młodego Ernesta “Che” Guevary oraz jego przyjaciela Alberta Granady. Młodzi studenci pokonują tysiące kilometrów, a w trakcie podróży przekonują się, że mieszkańców poszczególnych krajów Ameryki Południowej więcej łączy niż dzieli. To wszystko sprawia, że w trakcie oglądania filmu możemy śledzić nie tylko fascynującą historię, ale też podziwiać przepiękne widoki. Film kręcono w pięciu państwach: w Argentynie, Chile, Peru, Wenezueli oraz na Kubie, a to zapewnia widzom mnóstwo ciekawych widoków.

Morderstwo w Orient Expresie

A może tak przenieść się do wnętrz luksusowego pociągu? Morderstwo w Orient Expresie nam to umożliwi! Bez względu na to, która wersję ekranizacji słynnej powieści Agathy Christie wybierzemy, rozrywki nam nie zabraknie. Film to nie tylko interesująca zagadka kryminalna i spacer po słynnym pociągu, ale mała dawka pięknych widoków. Wersję z 1974 roku kręcono w Stambule, na Well Endzie oraz w kilku miejscach we Francji. Natomiast zdjęcia do wersji z 2017 roku powstały w Anglii, we Włoszech oraz na Malcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here