Dlaczego warto jechać nad Morze Bałtyckie poza sezonem?

Morze Bałtyckie przyciąga mnóstwo turystów! Jednak większość z nich wybiera tę lokalizację w sezonie letnim. Dlaczego warto się tam wybrać w okresie październik-maj?

Polacy bez wątpienia kochają morze, a plaże to dla nich to idealne miejsce na letni wyjazdy. Niestety w sezonie nad Bałtykiem pojawiają się tłumy, które utrudniają odpoczynek. Większość osób myśli, że lato to najlepszy moment na wyjazd nad morze. Jednak nie zapominajmy, że w Polsce pogoda jest bardzo kapryśna i często uniemożliwia plażowanie. Dlatego inne pory roku również mogą przynieść wiele korzyści z nadmorskiego wyjazdu.

Poza sezonem nad Bałtykiem nie ma tłumów

W sezonie plaże nad Bałtykiem przeżywają prawdziwe oblężenie turystów. Często pojawia się więc problem ze znalezieniem dla siebie odpowiedniego miejsca. W Polsce wysoka temperatura może się poza sezonem pojawia się bardzo rzadko. To sprawia, że plaże nad Bałtykiem pustoszeją, a nadmorskie miasteczka stają się znacznie spokojniejsze. To sprawia, że jedzenie dostaniemy znacznie szybciej i unikniemy kolejek, które w sezonie trafiają się bardzo często. Jednak nie trzeba się martwić brakiem atrakcji! Nawet w niewielkich miejscowościach nad Bałtykiem znajdziemy wiele ciekawych miejsc. Dlatego chłodniejsze dni to doskonały moment, żeby wypocząć nad polskim morzem w cichej i spokojnej atmosferze. 

Nad Bałtykiem wzmocnimy odporność o każdej porze roku

Pobyt nad morzem znakomicie wpływa na nasze zdrowie. Wszystko za sprawą jodu, który ma wiele korzystnych właściwości. Przede wszystkim reguluje produkcję hormonów tarczycy, które odpowiadają za pracę serca, regulację temperatury ciała, prawidłowy rozwój umysłowy oraz psychiczny, a także przemianę materii. Kolejnym pozytywnym aspektem wdychania jodu jest poprawa samopoczucia. Warto również pamiętać, że nad Bałtykiem stężenie jodu jest wyjątkowo duże. Dlatego jeśli wybieramy się nad morze w celach terapeutycznych, to Polska będzie znacznie lepszym miejsce niż ciepłe kraje. Kolejnym faktem zachęcającym na wyjazd nad Bałtyk poza sezonem jest fakt, że wówczas występuje największe stężenie jodu.

Poza sezonem nad Bałtykiem ceny są znacznie niższe

Każdy turysta wie, że w sezonie ceny nad morzem są bardzo wygórowane. Na ten temat już krążą legendy i często zniechęcają turystów do wczasów nad Bałtykiem. Warto sobie uświadomić, że poza sezonem ceny drastycznie spadają. W tym czasie nad morze przybywa znacznie mniej osób, więc restauratorzy i hotelarze kuszą, aby skorzystać właśnie z ich usług. W dodatku w okresie od października do końca kwietnia jest znacznie więcej dostępnych miejsc, a to sprawia, że nasz wybór się poszerza.

Temperatury niższe, ale znacznie bardziej stabilne

Turyści nad morzem oczekują słońca i wysokich temperatur. Niestety w Polsce pogoda bywa kapryśna, a w lecie możemy trafić na burze i mgły nad Bałtykiem. Wówczas przychodzi ogromne rozczarowanie. Zupełnie inaczej przedstawia się sytuacja poza sezonem. Wówczas nikt nie nastawia się na upały, więc nawet opady go nie rozczarują. Warto jednak pamiętać, że poza sezonem pogoda jest nieco mniej kapryśna. Temperatury nie należą do wysokich, ale znaczniej rzadziej trafiają się burze lub sztormy. Dzięki temu można bezpiecznie udać się na spacer i powdychać jod.

W Trójmieście atrakcji nie zabraknie przez cały rok

Warto pamiętać, że nad Bałtykiem nie brakuje też miast pełnych atrakcji. Najlepszym przykładem jest Trójmiasto! Połączenie trzech miast o zupełnie różnym charakterze z pewnością daje ogromne możliwości. Turyści najchętniej odwiedzają Gdańsk, w których znajduje się jedna z najpiękniejszych starówek w Polsce. Jednak to nie koniec atrakcji! W samym Gdańsku znajduje się kilka muzeów i nietypowych budynków, a w pobliżu są jeszcze Sopot i Gdynia. Natomiast jeżeli dla kogoś to za mało, to w krótkim czasie może dojechać do Malborka, gdzie znajduje się jeden z największych zamków w całej Europie.

Przekonaliście się do wyjazdu nad morze poza sezonem? A może wolicie góry? Koniecznie sprawdźcie, które miejscowości w Małopolsce warto odwiedzić.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here