Praga

Europa Środkowa-Wschodnia bywa niedoceniana przez turystów. A szkoda! Sprawdź, jakie piękne miejsca można znaleźć w tej części starego kontynentu!

Gdańsk, Polska

Miasto przez ostatnie stulecia przeżyło kilka najważniejszych w Europie wydarzeń historycznych. To właśnie w Gdańsku padły pierwsze strzały, kiedy wybuchła II Wojna Światowa. Również w Gdańsku można odwiedzić Europejskie Centrum Solidarności. Warto zobaczyć Drogę Królewską na Starym Mieście, a w sierpniu Jarmark św. Dominika, gdzie można zrobić lokalne zakupy.

Kowno, Litwa

Polecamy również wybrać się na krótką wycieczkę do Kowna na Litwie. Miasto niedawno zostało wybrane na Europejską Stolicę Kultury 2022. Polecamy udać się na spokojny spacer Alejami Laisves, gdzie znaleźć można liczne sklepy i tradycyjne restauracje. Jeśli interesujesz się architekturą, odwiedź Stare Miasto i klasztor Pazaislis.

Ateny, Grecja

Stolica Grecji to prawdziwa perełka Europy. Tętniące życiem miasto i bliskie otoczenie licznymi zabytkami, sprawiają, że nie sposób się nudzić. Warto wybrać się do Syntagmy, żeby zobaczyć zmianę warty. Obowiązkowym punktem wycieczki jest Akropol, z którego można podziwiać przepiękne widoki na stolicę. Warto dodać do swojej listy zwiedzania Bibliotekę Narodową, Uniwersytet Narodowy w Atenach i Akademię Ateńską.

Płowdiw, Bułgaria

Drugie miasto Bułgarii jest idealne do zwiedzania latem. Warto zobaczyć malownicze uliczki Starego Miasta i zatrzymać się na chwilę przy ulicznych targach i butikach w dzielnicy Kapana. Dla koneserów nocnego, miejskiego życia, polecamy wycieczkę do Ogrodu Cara Symeona, gdzie można obejrzeć śpiewające fontanny.

Kiszyniów, Mołdawia

Stolica Mołdawii ma piękne parki: Stefan cel Mare, Valea Morilor i Dandrarium Park. To tu mieszkał swego czasu Aleksander Puszkin, a jego dom jest jednym z wielu muzeów Kiszyniowa. Będąc w stolicy warto zwiedzić mołdawskie winnice, które znajdują się w bliskiej odległości od miasta. Polecamy też spróbować lokalnego jedzenia, które chwalone jest przez turystów odwiedzających Kiszyniów.

Bukareszt, Rumunia

Miasto ma tyle do zobaczenia, że może być ciężko zwiedzić choć połowę w jeden weekend, ale warto się wybrać i zobaczyć choć trochę. Kawałek poza stolicą Rumunii znajduje się jeden z najbardziej intrygujących budynków świata, będący reprodukcją transylwańskiego zamku Drakuli. Ze stolicy organizowane są wycieczki w to miejsce. Warto wybrać się również na największą plażę miejską w Europie.

Zagrzeb, Chorwacja

Zagrzeb to świetne miejsce do odwiedzenia jako pierwsze chorwackie miasto. Jest tętniący życiem i przytulny, a jednocześnie oferuje atrakcje dla każdego. Warto wybrać się na spacer po parku Maksimira i do Muzeum Zerwanych Związków, które poświęcone jest nieodwzajemnionej miłości.

Kraków, Polska

Kraków to piękne miasto w Polsce. Polecamy zwiedzenie Starego Miasta i zatrzymanie się o pełnej godzinie pod Kościołem Mariackim. Turyści często zachwyceni są hejnałem, który jest tam codziennie grany na cztery strony świata. Warto odwiedzić Wawel i jamę smoka, Kazimierz, gdzie warto odwiedzić klimatyczne kawiarenki i sklepy.

Praga, Republika Czeska

Podczas wycieczki do stolicy Czech warto odwiedzić dzielnicę żydowską, Zamek na Hradczanach i katedrę św. Wita. Jeśli wystarczy czasu, polecamy udać się do słynnej ściany Johna Lennona i napić się piwa w jednym ze słynnych praskich ogrodów. Na wolny wieczór zalecamy spróbować nocnego życia.

Podgorica, Czarnogóra

Jeśli kochasz przyrodę, na weekendowe wakacje wybierz stolicę Czarnogóry, który jest istnym rajem dla miłośników przyrody. Warto przejść się do parku Njegošev, który znajduje się w centrum miasta, a także do parku leśnego Zlatica, który jest szczególnie popularny wśród amatorów sportu. Dla fanów wina polecamy zwiedzenie winnic Podgoricy: Cemovsko Field i Radevic Estate.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here