O stronie i autorce

Nawet najwspanialsze więzienie to wciąż tylko więzienie. A ja kocham moją wolność. Kocham być w drodze, pokonywać niezmierzone przestrzenie. I nie wyrzeknę się tego. Nawet jeśli będę musiał trochę zmarznąć i trochę zgłodnieć.
Jean Van Hamme

Moje miejsce w sieci, Dolnośląski Podróżnik to zbiór tego, co zobaczyłam na ukochanym Dolnym Śląsku. Z tego jestem dumna (czasem nie) i chcę Ci pokazać jak cudowny jest region w którym żyje. Nie oklamujmy  się, nie trzeba daleko podróżować, by zwiedzać, oglądać, przeżywać. To co fajne jest najczęściej na wyciągnięcie ręki. Przyznam Ci się, że Dolnośląski Podróżnik jest moim spelnionym marzeniem, jest właśnie taki jaki chciałam żeby był. Własnie dla tego miejsca nauczyłam się podstaw PHP i CSS, poprawiłam warsztat literacki, kupiłam także wymarzony aparat fotograficzny i obiektyw. Uczę się fotografować.

DSCN3693 413x550 O stronie i autorce

Moje miejsce na ziemi, gospodarstwo pod lasem oglądam codziennie na zdjęciach z myślą, że za 5 lat przyjedziesz do mnie odpocząć od zgiełku. Nie wierzysz? To zobaczysz. Zapraszam. Będzie fajnie, smacznie i ten powiew świeżości z lasu….

Podróżowanie to nie tylko pasja, to stan umysłu. Kiedy byłam mała w szkole podstawowej po fascynującej lekcji geografii, stwierdziłam że zanim wyruszę w daleki świat,  zobaczę to o czym wówczas była mowa. Od 20 lat w zasadzie trzymam się postanowienia. A ten bliski świat okazał się być jeszcze fajniejszy niż na lekcji.

DSC 0229 550x366 O stronie i autorce
Rzeczka

Północ, południe, wschód, zachód… Mam wielkie szczęście, że mieszkam w samym sercu Dolnego Śląska – we Wrocławiu, tuż przy wyjeździe na autostradę. A stąd droga prosta wszędzie. W dowolnym kierunku. Jadę, gdzie mam ochotę. Ale… Dlaczego najbardziej znana, odwiedzana, opisywana jest południowa część Dolnego Śląska?  No tak, Sudety… Może jednak w końcu powoli nadchodzi czas na północ?

Zamek Dobra 4 550x359 O stronie i autorce
Zamek w Dobrej

Jestem Michalina. Sympatyk, miłośnik, fan Dolnego Śląska. Podróżuję, zwiedzam  fotografuję, piszę, planuje, studiuję marketing i social media na Wyższej Szkole Bankowej, marzę… Uczę się, wciąż się uczę.

krasnal WSB 437x550 O stronie i autorce

Zbieram mapy, foldery, wycinki gazet o przyrodzie, turystyce i kulturze na Dolnym Śląsku. Im starsze, tym lepsze. 

Fascynuje mnie ciąg Fibonacciego, który lub zgodnie z którym fotografuję, czy opisuję.

żl 550x420 O stronie i autorce
Złota spirala

I żądam dostępu Dolnego Sląska do morza. Z walorów przyrodniczych tylko morza i kopalni soli tutaj brakuje. Nie wierzysz, zapraszam do czytania!

dla internetu2 550x138 O stronie i autorce