Zazwyczaj postrzegamy atrakcje turystyczne w Polsce w tych samych kliszach – piękne starówki czy doskonałe (ale zimne) morze. Zapominamy jednak o polskich wyspach. O wyjątkowości wysp może świadczyć niewiedza turystów – często nie wiedzą, że znajdują się na obszarze otoczonym zewsząd lądem. Postanowiliśmy wybrać 7 fascynujących wysp w Polsce. Fascynujących nie tylko dla turystów. 

Wolin

Niewątpliwie najpopularniejszą polską wyspą jest Wolin. Co roku odbywa się tu Festiwal Słowian i Wikingów. Nie można zapominać, że znajdujemy tam też uzdrowisko – Międzyzdroje. Bardziej uduchowieni powinni zainteresować się Drogą św. Jakuba, która prowadzi do katedry w Santiago de Compostela. Warto pamiętać też o plaży dla nudystów w Lubiewie.

Wyspa Bolko

W samym sercu Opola na Wyspie Bolko można znaleźć Ogród Zoologiczny, kawiarnie, bary i park. Jest to niezwykle klimatyczne miejsce na imprezy czy koncerty. Turystów powinny urzec również piękne alejki i korzystnie umiejscowione tarasy widokowe.

Wyspa Rzeki Wierzyca

Wyspa nie ma jeszcze oficjalnej nazwy, ale za to ma dwa interesujące punkty podróży. Zabytkowy Pałac Wiechertów w stylu eklektycznym zainteresuje wszystkich entuzjastów zabytków i architektury. Fanów piłki nożnej może zainteresować Stadion Miejski im. Kazimierza Deyny.

Wyspa Sobieszewska

Tuż na wybrzeżu Gdańska jest jedyna w Polsce wyspa stworzona przez człowieka. Urokliwa i chroniona przyroda przeplata się z historią. Na wyspie znajdziemy schrony z czasów II Wojny Światowej. Miejsce jest przyjazne rodzinom z dziećmi.

Uznam

Wyspa, która należy zarówno do Polski i Niemiec pozwala na jednoczesne obcowanie z polską i niemiecką tradycją czy obyczajami. Jednocześnie na pierwszy rzut oka można mieć kłopot z rozpoznaniem polskiego lub niemieckiego fragmentu wyspy. Najlepszym miejscem na polskiej stronie jest Świnoujście z zabytkowym wiatrakiem, latarnią morską, kościołami i tętniącym życiem dużego miasta.

Chełminek

Jeszcze do końca II Wojny Światowej niemiecka wyspa, a dziś polska. Dalej nie jest zamieszkana na stałe. Turyści powinni zwrócić uwagę na zabytkową latarnię morską, pozostałości linii kolei wąskotorowej czy niewielki port. Wyspa została sztucznie podwyższona i jest ważnym punktem odniesienia dla marynarzy.

Wyspa Schulzewerder

Jeśli tylko wygracie w grze liczbowej lub nagle zdobędziecie dużą sumę pieniędzy, będziecie mogli zostać właścicielem wyspy. Nawet nie będziecie musieli daleko szukać. W Zachodniopomorskiem na Pojezierzu Drawskim znajduje na sprzedaż niewielka wyspa z polem kempingowym. W okolicy znajdziesz szlaki rowerowe, kajakowe czy miejsca do łowienia ryb.

A według was wyspy w Polsce powinny być lepiej promowane? Czy według was mogą być ciekawym miejscem na podróż? Czy polskie wyspy mogą być konkurencją dla europejskich?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here