5 najciekawszych atrakcji we Wrocławiu!

Wrocław to miasto, które od dawna przyciąga mnóstwo turystów! Nic dziwnego, w końcu stolica Dolnego Śląska jest naprawdę piękna. W 2018 roku to miasto zdobyło ponad 40 tysięcy głosów w międzynarodowym konkursie European Best Destination. To jeszcze bardziej zwiększyło jego popularność wśród zagranicznych turystów. Natomiast dla polskich turystów stolica Dolnego Śląska może być świetnym miejscem na początek przygody z podróżowaniem w pojedynkę! Sprawdź, co warto zobaczyć we Wrocławiu!

Stare miasto

Stare miasto we Wrocławiu to z pewnością obowiązkowy punkt każdego turysty! Niewątpliwie jest to najbardziej atrakcyjne miejsce o każdej porze roku. Latem odbywa się tam słynny Jarmark Świętojański, a zimą jeden najpiękniejszych Jarmarków Bożonarodzeniowych. To sprawia, że główny punkt miasta staje się jeszcze bardziej atrakcyjny. Jednak jarmarki to niejedyne zalety wrocławskiej starówki! Największe wrażenie na turystach z pewnością zrobi dawny Plac Targowy. W końcu znajduje się tam przepiękny średniowieczny ratusz, a Rynek Główny otoczony jest kolorowymi kamienicami, które stanowią wizytówkę miasta. To wszystko sprawia, że jest to doskonałe miejsce na spacer po Wrocławiu.

W poszukiwaniu… krasnalów

Kolejnym bardzo charakterystycznym punktem Wrocławia są oczywiście słynne krasnale. Mieszkańcy doskonale zdają sobie sprawę z faktu, że można je spotkać niemal na każdym rogu ulicy. Natomiast dla turystów świetną zabawą może się okazać znalezienie jak największej liczby tych niewielkich figurek. Miniaturowe rzeźby powstały w 2005 roku, a przyczynili się do tego działacze antykomunistyczni, którzy w czasach PRL-u rysowali je na murach. Po upadku komuny pamięć o krasnalach zaginęła, ale w 2003 roku Biuro Promocji Miasta Wrocław postanowiło wykreować krasnala jako symbol stolicy Dolnego Śląska. Od tamtego czasu liczba krasnali stale rośnie, a turyści chętnie ich poszukują i robią sobie z nimi zdjęcia.

Panorama Racławicka

Panorama Racławicka to z pewnością obowiązkowy punkt dla każdego miłośnika malarstwa, ale nie tylko. Dzieło wykonane pod kierownictwem Jana Styki i Wojciecha Kossaka przynajmniej raz w życiu powinien zobaczyć każdy Polak. Obraz przedstawia zwycięstwo wojsk polskich pod dowództwem gen. Tadeusza Kościuszki nad wojskami rosyjskimi pod dowództwem gen. Aleksandra Tormasowa. Warto też wspomnieć, że Panorama Racławicka to nie jest zwykły obraz – ma ona aż 114 metrów długości i 15 metrów wysokości. Wystawiana jest ona w specjalnej rotundzie, a malownicza gra świateł i wielowymiarowość dzieła sprawia, że ma się wrażenie, iż jest to obraz współczesny.

Ostrów Tumski

W niedalekiej odległości od Panoramy Racławickiej znajduje się jedna z najpiękniejszych i najstarszych części Wrocławia, czyli Ostrów Tumski. Miejsce, po którym chętnie spacerują Wrocławianie, dawniej podlegało władzy kościelnej. Dlatego najważniejszymi obiektami na tym terenie są budynki sakralne: kościół pw. św. Idziego oraz gotycka katedra pw. Jana Chrzciciela. Dużym zainteresowaniem wśród turystów cieszył się Most Tumski zwany też Mostem Zakochanym – to właśnie tam zakochani turyści wieszali kłódki, których kluczyki wrzucali do Odry. Niestety w 2020 roku most przeszedł renowację, a kłódki zniknęły. Przy obiekcie pojawiły się też tabliczki informujące, że nie można ich ponownie wieszać.

Wrocławskie Zoo

Miłośnicy zwierząt z pewnością nie mogą ominąć zoo w czasie wycieczki po Wrocławiu. Wyróżnia się ono wśród innych tego typu obiektów w Polsce. Jego największą atrakcją jest afrykanarium – czyli pierwsze oceanarium w naszym kraju. Wycieczka po nim stanowi więc niezwykłą frajdę dla wszystkich zwiedzających. We wrocławskim afrykanarium znajdziemy ekosfery rafy koralowej, meduzy, mureny, rekiny, płaszczki i inne gatunki ryb. Jednak to nie koniec atrakcji! We wrocławskim zoo nie brakuje też pingwinów i hipopotamów, a także innych egzotycznych zwierząt.

Stolica Dolnego Śląska z pewnością ma wiele atrakcji, które zachwycą turystów. Rzeczy do zwiedzenia można by było wymieniać bez końca. Jednak jeżeli dla kogoś to za mało atrakcji, to może jeszcze wyruszyć w podróż po niezwykłych dolnośląskich zamkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here