Kościół Sobótka Górka

Dopiero wróciłam do domu i szczerze mówiąc nie jestem w stanie od razu opowiedzieć wszystkiego, co dzisiaj zdążyłam do południa zobaczyć i przeżyć.

Dzień zapowiadał się dość paskudnie, padał deszcz i w całkiem podłych warunkach drogowych przyszło mi jechać. Dość niewygodnie i uważać jeszcze bardziej trzeba.
Szczerze mówiąc nie przepadam za Ślężą i coś mnie w żołądku ściska, gdy mam w jej stronę jechać, a gdy z Mirosławic już skręcam na Sobótkę dzieję się rzecz dziwna, mam wrażenie, że Ślęża cały czas się ode mnie oddala. Jak podjeżdżam, a ona jest mimo wszystko tak samo daleko. I nagle BUCH! wjeżdżam do Sobótki, a Ślęża robi się absurdalnie mała.
Podobne wrażenia mam, gdy podjeżdżam w stronę Ślęży od Sulistrowic. Jest takie miejsce, w którym  jadąc w stronę Góry, Ślęża puchnie i puchnie. Nienaturalnie. Jest coraz większa i większa, aż wjeżdża się do Sobótki i BUCH! robi się absurdalnie mała. Nie lubię czegoś takiego, przeraża mnie to miejsce, zwłaszcza gdy wiem, że mam na jej szczyt wejść. Tym razem było inaczej, zwiedziłam sobie miasto.

Sobótka górka pałac browar kościół 18 1024x768 Kościół Sobótka Górka
Widok na Ślężę z Górki

Postanowiłam zacząć od Górki. Pokluczyłam po uliczkach tej części miasteczka i postanowiłam zacząć od budynków najbliżej Świdnicy, czyli najdalej od mojego wjazdu. Na pierwszy ogień poszedł kościół pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, niestety tego dnia wnętrze zamknięte na cztery spusty. Trudno.

Sobótka górka pałac browar kościół 1 Kościół Sobótka Górka

Kościół Sobótka Górka zbudowano na przełomie lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego stulecia. A oficjalne otwarcie nastąpiło w 1932 roku.

kościół Sobótka Górka1 Kościół Sobótka Górka

Poza symboliką na wieży nic się w okół kościoła nie zmieniło, z zewnątrz, czyli czas się obszedł z nim delikatnie. Choć nie da się ocenić co się działo wewnątrz budowli.

Pochodziłam w okół (tak naprawdę okrążyć się nie dało), na dróżce znalazłam dwie czterolistne koniczynki, zaczęło kropić, więc zebrałam się dalej.

O imprezach w kościele można poczytać na stronie parafii.

Kościół Sobótka Górka na mapie:

Loading map...

loading Kościół Sobótka Górka

Dodaj komentarz